innowacyjne artykuły automatyki

przez | 4 grudnia 2022
Firma Pilz to rozwojowe, pionierskie przedsiębiorstwo w branży technologii automatyzacyjnej.
Jako znawca w dziedzinie bezpieczeństwa ludzi, maszyn i środowiska, firma Pilz przekazuje na całym globie rozwiązania dobrane do indywidualnych wymagań nabywców ze każdych gałęzi przemysłu.

Mieszczą one nowatorskie rezultaty, także kompleksowe usługi testy wydajnościowe z charakteru sensoryki, techniki sterowania, oraz techniki napędowej Więcej info na stronie: Zbliżeniowe czujniki indukcyjne są pierwiastkami automatyki, reagującymi na wprowadzenie metalu w ich strefę działalności. Szeroko używane są w układach automatyki przemysłowej do ścisłego wytyczania miejsca ruchomych części maszyn i sprzętów, znamionują się wysoką pewnością aktywności, powtarzalnością i rzetelnością w uciążliwych warunkach środowiskowych, jak nadmierne zapylenie, wilgotność.

Czujniki indukcyjne

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL

Indukcyjne czujniki ruchu nadzorują ruch obrotowy, lub liniowy, zgłaszając obniżenie obrotów, albo ustanie działania. Są wyposażone w wyjście, umożliwiające podłączenie obrotomierza, lub licznika rotacji. Czujnik posiada sygnalizację LED, upraszczającą ustawianie w strefie działania. Czujniki indukcyjne są szczególnie pomocne do weryfikacji transportu na liniach wytwórczych, układów pędnych, wentylatorów, silników.Softstarty posiadają duże zastosowanie w przemyśle. W czasie pracy tych przyrządów, stosowane w nich silniki prądu przemiennego, narażone są na różnego gatunku odchylenia i zakłócenia. Właśnie w celu kompresji takiego rodzaju sytuacji, które mogą wywoływać uszkodzenia zarówno silnika jak i poruszającego nim sprzęty używane są sofstarty. Dzięki użytkowaniu softstartów, minimalizowane są stany nieustalone prądu i napięcia występujące w czasie rozruchu. Minimalizowane są nagłe obciążenie sieci terenowej zasilającej sprzęt w trakcie jego rozruchu, co może mieć negatywny wpływ na pozostałe przyrządy do niej podłączone. Wszystkie informację znajdziesz na stronie:

Dzięki używaniu softstartów jest spokojny rozruch i zmniejsza się zawodność mechaniczna układu pędnego, oraz kompletnego przyrządu jakie on napędza. Dzisiaj modele softstartów mają sporo dodatkowych zadań zabezpieczających.