Samotność może dotknąć każdego z nas. Nie powinniśmy się jej poddawać, gdyż można z nią wygrać

przez | 10 lipca 2021
Samotność to kłopot z którym spotyka się obecnie mnóstwo osób. Żyjemy w otwartym świecie, czerpiemy z najnowszych technologii i środków komunikacji i w tym samym czasie czujemy się dogłębnie samotni. W dawnych czasach samotność była kojarzona głównie z ludźmi w starszym wieku.

ojciec z synem

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie z powodu samotności cierpią dzieci, młodzież, osoby dorosłe stanu wolnego ale tez osoby pozostające w związkach. Samotny ojciec nie jest tu więc odstępstwem. Coraz częściej o samotności mówią przykładowo kobiety starsze, które zrobiły karierę, wychowały dzieci a po ich usamodzielnieniu nie mają co ze sobą zrobić.

Osobom po pięćdziesiątce dość trudno jest poszukać sobie innych znajomych, z którymi będzie można pójść na wycieczkę czy na kawę. Samotność to niezwykle dokuczliwy stan umysłu, kiedy człowiek odczuwa, że nikomu na nim nie zależy, nikt go nie rozumie oraz wie, że w razie kłopotów ze zdrowiem nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.

Dorośli ludzie, którzy mają stabilizację rodzinną i zawodową zwykle sami mogą się czuć po śmierci swoich rodziców i teściów, gdyż mogą zdawać sobie sprawę, że aktualnie nie ma nad nimi już nikogo. Dosyć przykra jest też samotność w małżeństwie czy związku. Wiele osób latami tkwi w trudnych związkach i z odmiennych powodów nie może decydować się na zmiany. Samotność to coś co może zdarzyć się każdemu, pamiętajmy jednak, że nie można jej świętować, zgadzać się na to by została w życiu na długo.

mężczyzna

Autor: Adam charette
Źródło: http://www.flickr.com
zazwyczaj musimy sprawdzić wyjścia z samotności. Nie jest ważne, kim jesteśmy, czy samotną kobietą czy samotnym mężczyzną z dzieckiem, bo zazwyczaj jest szansa, by coś na to poradzić. Można spróbować odnawiać poprzednie kontakty lub wyglądać nowych.

Mnóstwo możliwości daje Internet, gdyż są tu portale randkowe oraz inne społecznościowe, w których ludzie o podobnych zainteresowaniach mogą umówić się na spotkania. Nowych znajomych trzeba też szukać w bliskim otoczeniu. Pewnie warto nawiązywać rozmowę z sąsiadem, sprzedawcą w sklepie lub załapać się na kurs związany z hobby, gdzie również będziemy mogli spotkać nowe osoby. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, trzeba tylko próbować.