Co winieneś wiedzieć nim nabędziesz sportowy czasomierz?

przez | 1 grudnia 2022
Jakie parametry oraz funkcje warto sprawdzić przed kupnem urządzenia? Niżej kilka istotnych informacji, które mogą pomóc ci w wyborze odpowiedniego modelu. W ciągu ostatnich paru lat produkcja czasomierzów przeżyła autentyczną rewolucję. Czasy, kiedy zegarek używaliśmy jedynie do pomiaru czasu odeszły w niepamięć. Czasomierze nowej generacji mogą nie tylko pokazać bieżącą godzinę niemal we wszelkich strefach czasowych, lecz także zaskakują swymi nowatorskim dodatkami.

Tissot Bridgeport

Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl

Obsługa aplikacji mobilnych, odbieranie telefonów albo pomiar spalonych kalorii podczas treningu? Tak, to wszystko jest wykonalne. Zegarki sportowe to nie tylko ładny dodatek do okrycia, lecz też praktyczne funkcje, które się przydadzą na co dzień wszystkim wielbicielom aktywnego trybu życia. A ceny? Wydatek na podobny czasomierz to ledwo kilkaset złotych, więc inwestycja istotnie się opłaci.

Jak sama nazwa wskazuje, omawiane czasomierze są określone dla wielbicieli sportu, a również osób, które doceniają ergonomiczność urządzenia. Sportowy zegarek znajduje się też na liście must have’ów większości gadżeciarzy, jacy praktycznie nie rozstają się z nowymi technologiami. Pomimo iż na rynku istnieje wiele modeli wyposażonych w najróżniejsze mechanizmy, zegarki sportowe są często napędzane elektrycznie. Poza tym mają ekranik ledowy wyposażony w sporą ilość guziczków, które uruchamiają dodatkowe zastosowania.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zajrzyj więc do kolejnego artykułu i czytaj całość tutaj (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-166-Co-Mavic-Air-2-moze-mowic-o-Mavic-3-Pro/231) do woli o ciekawiących Cię kwestiach.

Poleca zegarmistrz Dariusz Gracki.

Zależnie od uprawianego sportu możemy dobrać model do naszych wymagań. Istnieją zegarki dla pływaków jak też nurków. Czasomierze takie posiadają powiększoną odporność na warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest też wodoszczelność, która to pozwala na nurkowanie nawet do 100 metrów (sprawdź serwis zegarków). Takie zegarki mają w większości wypadków odporny gumowy pasek, a również dodatkowe opcje, które bardzo się przydadzą na basenie (między innymi termometr, szybkościomierz, pulsometr). Kolejny typ to zegarek do biegania.

W świątecznym stylu

Autor: Lorus
Źródło: Lorus

Modele takowe mogą być idealnym podarkiem dla tych wszystkich admiratorów miejskiego biegania. Poza podstawowymi zastosowaniami zegarki te posiadają wbudowany pulsometr. W momencie gdy zegarek ulegnie uszkodzeniu serwis zegarków mamy przez 2 lata bezpłatny. Zegarmistrz dokona naprawy w ciągu dwu tygodni. Renowacja zegarków wykonywana jest w certyfikowanych punktach usług.