Bujanie w przestworzach, czyli niecodzienne hobby

przez | 25 maja 2022
Jeśli myślimy nad tym, jak zagospodarować nasz wolny czas, albo musimy jakoś odreagować napięcie w pracy i przy tym lubimy mocne doznanianiebanalnym rozwiązaniem jest wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?

Samolot

Autor: CleftClips
Źródło: http://www.flickr.com
Z roku na rok notowany jest szybki wzrost ruchu lotniczego. Bardzo dobrze widać to po przebijanych rekordach w ilości pasażerów na poszczególnych lotniskach w Polsce. Coraz większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek transportu. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Zatrzymajmy się teraz na lotnictwie amatorskim.

Z roku na rok jest ono bardziej popularne, a jednocześnie dostępne nie tylko dla bardzo bogatych. Samoloty ultralekkie, gdyż to o nich mowa, stają się ostatnio coraz częstszym widokiem na niebie. Ich ceny wahają się od około 50 tys. euro, a te z drugiej ręki dostępne są już nawet za jedną piątą tej kwoty. Trzeba jednak pamiętać, iż aby rozpocząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw odbyć odpowiednie szkolenie lotnicze, jakiego koszt może wynosić około ośmiu tysięcy złotych (dowiedz się więcej o szkoleniu lotniczym). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu może być niewiele wyższy niż dobrej klasy nowy samochód. Osoby, dla których wyżej wymienione kwoty są za wysokie mogą pomyśleć o czymś równie fascynującym. Mianowicie skoki spadochronowe. Skok z samolotu lecącego na wysokim pułapie daje niebywały poziom adrenaliny i może być doskonałym pomysłem dla amatorów silnych wrażeń.

Skok ze spadochronem

Autor: PEOSoldier
Źródło: http://www.flickr.com

Ceny takiej rozrywki są na poziomie zauważalnie bardziej przystępnym nawet dla mniej zamożnych ludzi. Skoki w tandemie, to znaczy razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują już od kilkuset zł. Aby mieć możliwość oddawania skoków samemu, potrzebne jest szkolenie spadochronowe (sprawdź więcej na stronie Tutaj koszt osiąga już około kilka tys.

Potrzebny będzie Ci link do źródła (http://www.pischool.pl/kursy-jezykowe-dla-mlodziezy/)? Nie obawiaj się. W naszym następnym tekście znajdziesz to, czego szukasz. Namawiamy!

zł. Pozytywnie zaliczone szkolenie spadochronowe otwiera nam drogę do uzyskania licencji skoczka. Jeżeli zdecydujemy się na skoki z wysokości, to warto rozważyć kupienie własnego sprzętu. Za całość niezbędnego ekwipunku trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 tysięcy złotych, z czego najbardziej kosztowna jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Zwolennicy mocnych doznań nie muszą być skazani na nieustanne odkładanie swoich marzeń. Skok ze spadochronem czy szkolenie lotnicze jest zaledwie na wyciągnięcie ręki i nie zawsze musi oznaczać ogromne wydatki i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, gdy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.