W jakim miejscu spędzać wspaniałe wakacje? Nad polskim morzem, a najkorzystniej odwiedzić Mierzeję Helską oraz pobliskie miejscowości

przez | 9 listopada 2022
Mierzeja Helska oferuje wiele atrakcji. W leżących na jej obszarze letniskach jesteśmy w stanie bez problemów odnaleźć noclegi, a wspaniałe atrakcje turystyczne zachęcają do spędzenia urlopu właśnie w tym miejscu.

kitesurfing

Autor: troy_williams
Źródło: http://www.flickr.com

Mierzeja Helska na pewno zasłużyła sobie na tak pokaźną popularność. To jedno z chętniej wybieranych miejsc na wczasy, które w okresie letnim przeżywa istne oblężenie. Czym przyciąga letników Mierzeja Helska? Jakie atrakcje czekają tu na tych, którzy zdecydują się spędzić wypoczynek na „kaszubskiej kosie”? Mierzeja Helska to tak naprawdę charakterystyczne ukształtowanie terenu, bliskość morza i wspaniałych plaż oraz możliwość odkrycia piękna kaszubskiej kultury. Znane letniska oraz tradycyjne osady rybackie powodują, iż ta część naszego kraju zadziwia swym wyjątkowym charakterem. Wody Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej powodują, iż wiele atrakcji czeka tu na miłośników sportów wodnych. Dla nich perfekcyjnym miejscem jest Zatoka Pucka, która pozwala na opanowanie wielu dyscyplin w sposób bezpieczny i przyjemny jednocześnie.przejdź (więcej szczegółów)

Hel, Jurata czy Jastarnia domki – to miejsca letniskowe, w których letnicy mogą liczyć i na hotele we właściwych warunkach, i na idealne warunki pobytu (zobacz tutaj). Jak jesteśmy w stanie spędzić czas w tych miejscach? Oprócz wypoczywania na plaży i uprawiania sportów wodnych wypoczynek na Mierzei Helskiej umożliwiają uatrakcyjnić interesujące wycieczki po tym wyjątkowym skrawku lądu. To najbardziej odpowiedni sposób na to, ażeby odkryć wszystkie tutejsze atrakcje turystyczne. A jest ich sporo. Na jakie z nich powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Jastarnia przyciąga ciekawym Muzeum Rybackim oraz tradycyjną zabudową, jaka przypomina o spokojnych początkach tego ludnego dziś kurortu.

Mierzeja Helska, plaża

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com

Kuźnica oraz Hel mogą za to się pochwalić portami rybackimi, które przyciągają kolorowymi kutrami oraz pracującymi rybakami. Sam Hel, jako najistotniejsze miasto w tym rejonie, także ma się czym pochwalić. Tu przyciągają nie tylko zabytki mające związek z rybołówstwem oraz z działaniami prowadzonymi w czasie II wojny światowej, lecz i nieco nowsze atrakcje turystyczne. Tą najistotniejszą jest fokarium, w których schorowane foki szare są w stanie w odpowiednich warunkach wrócić do zdrowia. A jak trochę opuścimy Mierzeję Helską i pojedziemy na Zachód w stronę Trójmiasta, to trafimy do kilku interesujących kurortów, które też warto zwiedzić. Na pewno warto polecić Stegnę, albo nawet wynająć Stegna domki na pewien czas.