Czy można dziś latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zadbać o ubezpieczenie!

przez | 2 grudnia 2021
Pragniesz ruszyć w długą podróż, ale w czasie podróży czekają na Ciebie różnorakiego rodzaju przeciwności. Nigdy nie masz pewności, że w czasie lotu pilot się nie pomyli i samolot dostanie się bezpiecznie na miejsce docelowe. Niejednokrotnie może nawet nie wyruszyć z lotniska. Obawy są w stanie zabić w nas chęć do podjęcia wyprawy. Jak je zmarginalizować? Wystarczy zagwarantować sobie odpowiednie zabezpieczenie.

Wciąż niewiele osób dodatkowo ubezpiecza się na czas podróży, co docelowo potrafi doprowadzać do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z podróżnych nie do końca orientuje się, jakie są prawa pasażera (kliknij). Liczymy na to, że nic negatywnego się nie stanie, a nabyty bilet traktujemy jako gwarancję lotu. Są tacy, co boją się unieść w powietrze. Obawiają się spaść z wysokości, jak meteoryt i tylko z możliwą katastrofą lotniczą łączą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem znacznie częstszym zakłóceniem jest odwołany lot.

Czasami publikowane w sieci wiadomości są niemiarodajne, ale jeżeli intryguje Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź więcej info także na analogicznej stronie.

Odszkodowanie w takich precedensach powinno być łatwe do uzyskania. Niemniej brak występowania na spotkaniu nieopodal docelowego lotniska lub niemożność wykorzystania wakacji zgodnie z upragnionym planem, generuje trudne do ocenienia straty. Czy uda się przed tym uchronić? Niestety żadne ubezpieczenie nie umożliwi transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym byłby on dokonany w przypadku, gdy samolot zgodnie z założeniem wystartowałby z lotniska.

Czy niezbędne jest nabywanie ubezpieczenia na wypadek usterki? Teoretycznie: zawsze się przyda, ale każdy właściciel samolotów musi mieć wykupione ubezpieczenie, w którym uwzględnione są prawa pasażera zawarte w konkretnym regulaminie. Nie ma szans, żeby w momencie, gdy zdarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam wypłacone . Zawsze mimo wszystko trzeba pamiętać, że mamy prawo do odszkodowania, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli złożymy wniosek. W związku z tym opłaca się znać regulamin lotu i mieć wiedzę jeszcze przed chwilą startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat możemy przeczytać wpisując w wyszukując w internecie informacji pod frazą „odwołany lot odszkodowanie”.

Nikt z podróżnych nie lubi koczować na lotnisku.

Czasami jednak jest to konieczne. Poza wszelakimi kłopotami z winy przewoźnika, musimy pamiętać o tym, by uniknąć zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to słono kosztować. W przypadku kupna biletu przez internet – bezwzględnie trzeba go wydrukować, bo na terenie lotniska może być obciążony dodatkowymi kosztami, które czasem są jednakowe z ceną biletu. A więc zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy zrobiliście wszystko, co było konieczne do zgodnego z regulaminem odbycia lotu.