Kraków na starych fotografiach – co zrobić, aby zdjęcia miały lepszą jakość?

przez | 10 lipca 2021
Większość z nas trzyma w swoich albumach fotografie z dawnych lat. Zwłaszcza lubimy oglądać naszych pra- oraz prapradziadków, a także zachwycać się przemianami, do jakich doszło w miastach, w których mieszkamy. Kraków w starej fotografii jest naprawdę piękny, ale dobrze jest starać się polepszyć jakość zdjęć, by cieszyły nasze pociechy oraz naszych wnuków przez następne długie lata.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Stare zdjęcia najlepiej jest oddać do studia fotograficznego, które para się takimi usługami i w profesjonalny sposób odzyska ich blask. Stosuje odpowiednie aplikacje oraz urządzenia, jakie umożliwiają nie tylko poprawić wyraźność zdjęć, ale także odczyścić je z zabrudzeń lub zadrapań powstałych w przeciągu lat – .

Poza tym do studia można zanieść zdjęcia z małymi ubytkami, gdyż w programach można je uzupełnić, nie niepokojąc się o sztuczny wygląd fotografii. Inteligentne uzupełnianie jest dziś niejednokrotnie wykorzystywaną metodą, ponieważ stare fotografie mogą być przerwane. Poza ulepszeniem ich jakości można je również zeskanować, aby wydrukować na rozmaitych tkaninach, np. na płótnie i stworzyć z nich obraz do dużego pokoju. Oryginały natomiast poddawane są konserwacji, by jak najdłużej zatrzymały swój wygląd – .

Mając odpowiednie zdolności i aplikacje możesz sam podjąć się opisywanego zadania. Jednakże musisz liczyć się z tym, że nie zawsze osiągniesz efekty, jakie będzie w stanie zapewnić fachowe studio fotograficzne.

Aby fotografie jak najdłużej nie potrzebowały poprawek, należy je przechowywać w odpowiednich warunkach i troszczyć się o ich czystość. Jaki jest koszt usług w studiach fotograficznych? Wszystko jest zależne od stopnia zniszczenia zdjęcia i od jego wielkości. Dlatego najlepiej jest od razu spytać o szacunkowe koszty renowacji fotografii, by zdecydować czy można sobie teraz pozwolić na wydatek tego rzędu.

Jeżeli ty także masz w szafce czy albumie stare zdjęcia, teraz już wiesz, iż można dać im nowe życie. W innej sytuacji po kilku następnych latach może się okazać, iż szczegóły kompletnie wyblakły i Kraków wcale nie wygląda już jak Kraków. Stare zdjęcia poddane współczesnym technikom będą mogły znowu zostać włożone do albumów albo postawione w ramkach, aby móc je podziwiać każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*