Termometry dla dzieci i dla opiekunów

przez | 9 listopada 2022
Tak naprawdę wszyscy powinni mieć w mieszkaniu termometr. Bo nigdy nie wiemy, w którym momencie może się przydać. A jeżeli chodzi o termometry to mamy ich pełno. Wybór jest tak ogromny, że może się aż w głowie zakręcić. Dawniej popularne były termometry rtęciowe, ale z powodu rtęciowego wkładu nie są już produkowane. Gdy tego typu termometr pękł, to niestety ludzie panikowali, bo jak wiadomo rtęć jest trująca. Dziś mamy termometry elektroniczne, które potrafią szczegółowo zmierzyć nam temperaturę.

temperatura

Autor: weisserstier
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście istnieją jeszcze termometry okienne, które również są wykorzystywane, bo sporo osób, po prostu chce wiedzieć, jaka jest temperatura dokładnie za ich oknem, a nie to, co mówią w telewizji. Dodatkowo Ci, którzy mają małe dziecko posiadają też termometry na podczerwień, to pozwala odpowiednio zmierzyć temperaturę bobasa, nie musząc dziecka dotykać termometrem. Ale wtedy naprawdę dobrze pamiętać o tym, żeby wybierać termometry, które mają wszystkie niezbędne atesty. Kupując tańszy termometr nie mamy pewności, czy będzie on właściwie wskazywał wynik. Termometry różnych firm Jeśli mamy małe dzieci w domu, to powinniśmy zainwestować w termometr, który da możliwość pomiaru temperatury przez przyłożenie termometru do ucha. I wtedy warto wybrać termometry braun. Jeśli jeszcze nie mamy w mieszkaniu termometru, to warto rozejrzeć się za termometrami tej właśnie firmy. Jeśli natomiast potrzebujemy termometru, który będzie robił dokładne pomiary, ale dla osób starszych, to możemy kupić termometry gerathem. Te termometry możemy spotkać w ośrodkach zdrowia. Lekarze na nie stawiają, bo jest to dobra i sprawdzona marka i nie trzeba się przejmować, że okażę się, iż termometr wskazuje złą ciepłotę ciała – zajrzyj pod ten link.

termometr

Źródło: sxc.hu
Do tego dodatkowo są termometry Hartmann. Firma Hartmannn posiada bardzo często zestawy, które dają możliwość na odpowiednie sprawdzanie własnego stanu zdrowia w domu. Dlatego możemy kupić termometr i ciśnieniomierz marki Hartmann w jednym zestawie. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, kiedy lekarz zalecił nam mierzenie ciśnienia i temperatury. Wiele osób powinno codziennie mierzyć sobie ciśnienie, nie zaszkodzi też, co jakiś czas upewnić się jaką mamy temperaturę. Bo zdarza się, że nie tylko stan podgorączkowy może być problemem, ale również za niski odczyt, może okazać się kłopotliwa – Taniomania.