Jakie są typy Netu i jak porządnie chronić swój komputer przed wirusami

przez | 10 lipca 2021
Typów Netu jest nadzwyczaj sporo. Współcześnie zdołamy połączyć swój komputer z Netem na rozliczne sposoby, które różnią się od siebie przykładowo prędkością połączenia, kosztem bądź też rozwiązaniem technicznym.

Jednym z rodzajów Internetu jest połączenie poprzez sieć telefoniczną, które jest w wielu przypadkach wybieranym połączeniem przez dużo osób. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to połączenie za sprawą sieci ISDN lub związanie dzięki stałym łączom. Można też wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, i także telefon komórkowy, za sprawą którego również możemy połączyć nasz komputer z Netem. Mało tego pośród rodzajów Netu znajdziemy również połączenie przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybierzemy już dobry dla nas typ Netu, to niewątpliwie powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer przed potencjalnymi wirusami oraz odszukać dobry program do wyczyszczenia komputera. Taki program pomoże nam sprawdzić czy w naszym kompie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną wyszukane, wówczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeśli częstokroć korzystamy z Netu, to potrzebnie powinniśmy porządnie zabezpieczyć swój pecet przed wirusami. Poniektóre z nich mogą być ogromnie groźne i mogą sprawić przykładowo usunięcie każdych danych czy też zepsucie dysku, oraz nawet dojście do naszych haseł – przykładowo bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest złudną aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (zobacz tu).

Wirus ten w wielu przypadkach jest rozpowszechniany przez reklamy lub programy, jakich tak naprawdę nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój pecet zdoła sprawić naprawdę wielkie problemy – wirus flash player działa faktycznie prędko. Zdoła on śledzić działania użytkownika, przekształcić ustawienia wyszukiwarki i powodować dużo innych zagrożeń. Jeżeli nasz pecet został zarażony tym wirusem to natychmiast winniśmy go usunąć, na przykład za pomocą odpowiedniego programu antywirusowego.