Jakie są typy Netu i jak porządnie chronić swój komputer przed wirusami

przez | 10 lipca 2021
Typów Netu jest nadzwyczaj sporo. Współcześnie zdołamy połączyć swój komputer z Netem na rozliczne sposoby, które różnią się od siebie przykładowo prędkością połączenia, kosztem bądź też rozwiązaniem technicznym.

Jednym z rodzajów Internetu jest połączenie poprzez sieć telefoniczną, które jest w wielu przypadkach wybieranym połączeniem przez dużo osób. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to połączenie za sprawą sieci ISDN lub związanie dzięki stałym łączom. Można też wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, i także telefon komórkowy, za sprawą którego również możemy połączyć nasz komputer z Netem. Mało tego pośród rodzajów Netu znajdziemy również połączenie przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybierzemy już dobry dla nas typ Netu, to niewątpliwie powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer przed potencjalnymi wirusami oraz odszukać dobry program do wyczyszczenia komputera. Taki program pomoże nam sprawdzić czy w naszym kompie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną wyszukane, wówczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeśli częstokroć korzystamy z Netu, to potrzebnie powinniśmy porządnie zabezpieczyć swój pecet przed wirusami. Poniektóre z nich mogą być ogromnie groźne i mogą sprawić przykładowo usunięcie każdych danych czy też zepsucie dysku, oraz nawet dojście do naszych haseł – przykładowo bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest złudną aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (zobacz tu).

Wirus ten w wielu przypadkach jest rozpowszechniany przez reklamy lub programy, jakich tak naprawdę nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój pecet zdoła sprawić naprawdę wielkie problemy – wirus flash player działa faktycznie prędko. Zdoła on śledzić działania użytkownika, przekształcić ustawienia wyszukiwarki i powodować dużo innych zagrożeń. Jeżeli nasz pecet został zarażony tym wirusem to natychmiast winniśmy go usunąć, na przykład za pomocą odpowiedniego programu antywirusowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*