Jak się obecnie przedstawia rynek latających dronów, gdzie te urządzenia znajdują obecnie zastosowanie.

przez | 7 grudnia 2022
Bezzałogowe maszyny latające znane są od kilkudziesięciu lat, jeszcze do niedawna z ich możliwości przede wszystkim korzystało wojsko. Jednak szybki rozwój nowych technologii sprawił, że przed kilkoma laty sklepy wprost zostały zalane niewielkimi powietrznymi statkami. Dzisiaj najtańsze drony można już kupić za mniej niż sto złotych. W tej cenie dostanie się niedużą zabawkę, która też tylko do zabawy będzie służyć. W kwocie pięciuset złotych można już kupić drona, który będzie miał niewielki aparat fotograficzny czy kamerę, lecz w dalszym ciągu będą to zastosowania typowo amatorskie.

Kolejną półką są drony do zastosowań profesjonalnych. Ich ceny zaczynają się od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, lecz w tej cenie dostanie się urządzenie z naprawdę dużymi możliwościami. Przykładowo dron DJI Phantom 3 Professional będzie kosztował w okolicach sześciu tysięcy, lecz w pakiecie dostaje się nie tylko świetne jakościowo urządzenie latające, lecz poza tym zaawansowaną kamerę nagrywającą w najwyższej rozdzielczości, zobacz w tym sklepie: sprawdź więcej.

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

O wojskowych zastosowaniach dronów wiadomo od bardzo dawna, lecz urządzenia te coraz bardziej zyskują renomę wśród cywilów. Bardzo chętnie korzysta z nich przemysł, drony doskonale zaczęły się sprawdzać do kontrolowania niedostępnych obszarów czy pilnowania majątku. Także naukowe środowiska bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.

Drony mogą monitorować populację zwierząt, prowadzą badania zanieczyszczeń powietrza czy zajmują się tworzeniem map, dolatując do miejsc, do których zwykle byłoby bardzo trudno dojść. Następne wykorzystanie dronów to przemysł filmowy, fotograficzny i dziennikarski. Dronów używają zawodowcy pracujący w największych medialnych firmach, ale także coraz więcej niewielkich firm zajmujących się fotografią. Porządnego drona można kupić już za pięć tysięcy złotych, a jego użycie znacznie może rozszerzyć ofertę takiego fotografa.

To świetnie, że masz ochotę zdobyć pokrewne informacje na prezentowany temat, ponieważ wchodząc na link, zgłębiasz praktyczne źródła na podnoszone zagadnienie.

Filmowanie z powietrza będzie się obecnie pojawiać w ofercie większości takich firm, i wszystko wskazuje na to, że jego popularność będzie cały czas rosła -> .