Jak powinien wyglądać podstawowy sprzęt survivalowca? Na co koniecznie zwracajmy uwagę przed wyprawą?

przez | 10 lipca 2021
wyposażenie wielbiciela survivalu to kategoria dość obszerna, niekiedy nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie może być dość różnorodne, w zależności od regionu geograficznego, do którego się wybieramy, ale także od pory roku i klimatu.

Niemniej, uniwersalnie jest z pewnością tak, że bagaż powinien być lekki, o nie za bardzo znacznych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno oraz gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, bezproblemowe do przetransportowania. Podczas zakupu takiego sprzętu zdecydowanie nie powinniśmy kierować się modą, bo z jednej strony nabędziemy coś całkowicie nieprzydatnego, a z drugiej stracimy na to zbytnio wiele pieniędzy.

nóż

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę najbardziej istotne prace na biwaku możemy wykonać szybciej, kiedy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę a także piłę drutową. Niezbędna jest również karta survivalowa, lecz o tym z pewnością nie należy przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy są zdecydowani na zakup, tzw.

Interesują Cię takiego rodzaju wpisy? Masz ochotę na to, by czytać ich więcej? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/) wiadomości. Kontynuację znajdziesz w tym linku.

“noży przetrwania”, jednakże to niezbyt dobry pomysł – . Np. jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planować biwakować posiadając przy sobie taki nóż, ponieważ prawo tam jasno określa, iż na każdy rodzaj broni musimy mieć odpowiednie zezwolenie. Z pewnością konieczną częścią wyposażenia będzie scyzoryk. Musi mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być jak nóż saperski, który posiada nasze wojsko. Dlaczego takie ostrze? Otóż chociażby z takiego powodu, że standardowa stal niszczy witaminy, jakie zawarte są w krojonych owocach i warzywach.

Chociaż jak wiadomo plusów jest więcej. Konieczny jest jak najbardziej plecak, powinniśmy wybierać go dosyć starannie. Powinien być odpowiednio duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny oraz lekki. Zawartość plecaka najkorzystniej spakować w worki plastikowe żeby ochronić przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która jest przylegająca do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, natomiast na wierzchu te, jakie planujemy mieć pod ręką. Podczas podróży nie można do kieszeni zewnętrznych wkładać cennych przedmiotów, zaś plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze korzystnie mieć przy sobie tak zwany niezbędnik, czyli najlepsza jest wielofunkcyjna karta przetrwania –