3 rzeczy, jakie warto mieć trenując sport

przez | 13 listopada 2021
Obecnie coraz więcej osób uprawia sport. Są to różnego typu sporty indywidualne oraz drużynowe. W przypadku sportów indywidualnych pojawia się ochota lub konieczność starannego nagrania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się przykładowo w sytuacji transmisji telewizyjnych. Fani tego rodzaju transmisji często zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz przykładowo z pojazdu Formuły 1 lub z poziomu nóg skoczka narciarskiego. Zdziwienie budzą także nieraz nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a do tego ze zbyt niewielkiej odległości jak na samolot lub śmigłowiec.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemnica tego rodzaju obrazów znajduje się w odpowiedniej technologii. Wysokiej jakości sprzęt do rejestrowania wideo posiada bowiem aktualnie ogromne możliwości. Filmy powstają w takich warunkach i okolicznościach, które jeszcze kilka lat temu stanowiły przeszkodę nie do pokonania.

Kamery sportoweDla sporządzania filmów opisanych powyżej stworzono różnego rodzaju kamery sportowe. Pozwalają one przede wszystkim na nagrywanie filmów w bardzo trudnych, a czasami nawet ekstremalnych warunkach. Na przykład kamera sportowa może zarejestrować wideo podczas wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta druga sytuacja wywołuje potrzebę użycia wodoszczelnej obudowy kamery, która pozwoli uniknąć uszkodzeń przyrządu. Stosunkowo niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią kamery z możliwością przymocowania do kasku sportowca. Są one potrzebne przy takich okazjach jak na przykład wyścigi kolarskie, dla urozmaicenia transmisji.

Zaintrygowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu kable sterownicze i oglądaj nawet bez końca nowe specjalistyczne wpisy.

Podstawową zaletą akcesoriów tego typu jest fakt, że zawodnik nie musi w żaden sposób obsługiwać urządzenia, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznej kontuzji.

Producenci i koszty
Obecnie działa coraz więcej producentów kamer sportowych. Znaczące jest, by znaleźć firmę jak najbardziej zaufaną, co bywa często gwarancją trwałości i wysokiej jakości sprzętu. Popularnym typem, również w Polsce, są kamery GoPro . Firma ta poza kamerami ma w swojej ofercie również wiele innych akcesoriów, pozwalających na tworzenie nagrań w trudnych sytuacjach.