Nowoczesne gadżety dla każdego

przez | 10 lipca 2021
Istnieje wiele ludzi, którzy interesują się technologicznymi nowinkami, oraz kochają nowoczesne gadżety. To oczywiście one, dostosowane do osobistych zainteresowań ułatwiają i uprzyjemniają nam życie na co dzień.
Jednym z tych gadżetów jest kamera na kask. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które kochają sporty wyczynowe. W sklepach są aparaty zbudowane celowo z myślą o narciarzach, cyklistach i amatorach sportów, w tym również ekstremalnych. Mają one wstrząsoodporne i wodoszczelne obudowy, obiektywy kamerujące obszerny kadr, szereg uchwytów i duże włączniki nagrywania, jakie bez trudu można obsługiwać w rękawiczkach. Kupując kamerkę do zamocowania na kasku, należałoby wcześniej wiedzieć jaką pragniemy rozdzielczość.

Dron DJI Inspire 1

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjnym, nowoczesnym produktem dla ludzi interesujących się nowinkami technicznymi może okazać się dron. Dron DJI Phantom 4 to pierwszy dron dla zwykłego klienta wyposażony w technologie dotychczas niedostępne na rynku typowych dronów. Nowa generacja dronów nazywana jest przez samo DJI jako genialne latające kamery. Najistotniejszą nowością w owych urządzeniach jest mijanie przeszkód. Funkcja ta jest aktywna cały czas. Sprawne mijanie przeszkód możliwe jest dzięki wszystkim czterem kamerkom, w które zaopatrzony jest Phantom 4.
Dwie kamery frontowe konstruują wolumetryczną mapę okolicy i pozwalają ujawniać przeszkody z dużej odległości. Kiedy dron wypatrzy przeszkodę, jest w stanie próbować ją ominąć, a gdy uzna, że to niewykonalne, unieruchomi się w powietrzu. Dron Phantom 4T latać jest w stanie maksymalnie 28 minut w zasięgu do 5 km. Prędkość optymalna Phantom 4 to 72 km/h. Dron wyposażony jest także w skoncentrowany gimbal i kamerę, która nagrywa filmiki w najlepszej rozdzielczości. Kamera może również nagrywać w spowolnionym tempie.

Dron proponuje nadzwyczaj unikalną budowę i zachowanie w czasie startu i lądowania. Ma ramiona z włókna węglowego, jakie można schować w czasie lotu, ażeby nie wchodziły w kadr, dzięki czemu będzie wolno wykorzystać całkowity zasięg obrotu kamery. Phantom 4 stanowi rozszerzenie uprzednich generacji i charakteryzuje się nowatorskimi inteligentnymi układami.