Światłoterapia – a więc, kuracja choroby calutkiego organizmu człowieka

przez | 4 sierpnia 2022
Co to jest światłoterapia? Do czego służy, w czym ma możliwość pomóc?
Tak nazywane „leczenie światełkiem” znajome jest od wielu lat. W danych latach tego rodzaju leczenie nazywa się fototerapią, a na co dzień Leczeniem Światłem.

gotowanie z robotem kuchennym

Autor: Wanna Be Creative
Źródło: http://www.flickr.com

Światłoterapia może pomóc w szczególności obok nadciśnieniu, depresji, cukrzycy, problemach żołądka a także wątroby (rzuć okiem na stronę Potrafi naprawić naszym osobom nastrój, ustabilizować spanie, albo wręcz pobudzać, powodując żywszy przepłyniecie krwi.

Jeżeli tego typu publikacja jest dla Ciebie na tyle ważna, że musisz zgłębić ją również od innej strony, więc potrzebne Ci zbliżone informacje, to więcej znajdziesz w treści.

Dopomaga również podleczyć pewne problemy nie wyłącznie pochodzące z wewnątrz, ale oraz naskórne, tego typu jak na przykład łuszczyca. Osobniki co maja prawo do używania tego typu metody to: doktorzy, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci oraz psycholodzy. Te osoby na końcu przepisują je chorym zamiast środków przeciwko depresji, ponieważ ma to duże możliwości często: zrobić więcej aniżeli chociażby same umiejętności psychoterapeutyczne.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl
światłoterapia

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od koloru światełka, odmienia się jej sposób wnikania w nasz własny organizm. światełko czerwone”a barwie czerwieni – zwiększa jędrność skóry i jej napięcie ma w ofercie lampy do światłoterapii). Światełko o barwie niebieskiej używamy do leczenia trądziku. Światełko fioletowe (przezywane mieszanym) – stosuje się w leczeniu trądziku oraz sznyt potrądzikowych. Światło zielone – działa odprężająco oraz poprawia krążenie krewki. Ostatnie, jednak nie mniej ważne jest światło o barwie żółtej, które oddziałuje na skórę twarzy oklapniętą, postarzającą się.

oczywiście istnieją przeciwwskazania w używaniu leczenia światłem, a są to: ciąża, nowotwory, alergia na światło, porfiria, padaczka, oraz branie leków ulegających fotodegradacji (bywa to proces rozkładu związku pod wpływem światła).