Instalacja odgromowa – bezpiecznie w trakcie wyładowań atmosferycznych.

przez | 10 lipca 2021
Niemal każdy stawiający dom zastanawia się, czy instalacja odgromowa będzie mu niezbędna, czy może możemy z niej zrezygnować, gdyż niebezpieczeństwo trafienia pioruna jest tak niewielkie.

Bo wszak grom „strzela” w najwyższy przedmiot odnajdujący się w pobliżu. Czy to prawda? I tutaj jesteśmy w błędzie, bowiem o ile prawdopodobieństwo wygranej w lotka da się określić, to z prawdopodobieństwem trafienia gromu już znacznie trudniej (więcej pod tym adresem). I choć prawo budowlane nie nakazuje wykonywania takiej instalacji w budynkach o wielkości poniżej 15 m, to nie warto kusić przeznaczenia. Naprawdę wydatek 1,5 tys -3 tys. zł to nieduży procent całkowitych kosztów budowy domu, a zapewnia poczucie bezpieczeństwa a także spokojny sen, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz hula burza a także błyska, niczym w dyskotece. instalacje odgromowe mają proste zadanie – powinny przejąć na siebie energię pioruna i pewnie odprowadzić ją do gleby.

Nie ociągaj się! Zachęcamy – naciśnij (http://centrumwygody.pl/odkurzacze-centralne/cyclovac) w hiperłącze i baw się dobrze. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie dużo interesujących artykułów.

Wyładowania atmosferyczne aktywują energię o gigantycznej sile. Jeśli energia ta nie będzie odprowadzona do ziemi, poprzez metalowy kanał powiązany z instalacją odgromową, można spodziewać się zniszczenia domku, sprzętów podłączonych do prądu, a nawet pożaru obiektu.

Czy podoba Ci się opisywany materiał? Jeśli tak, to sprawdź poza tym szczegóły tu (http://bazalt.pl/), gdyż one też mogą okazać się dla Ciebie niezwykle wartościowe.

Nie warto więc ryzykować, tym bardziej, że nie można mieć pewności, iż błyskawica nie trafi w nasz budynek bądź jego otoczenia. Na takowe ”niespodzianki” w największym stopniu narażeni jesteśmy w trakcie wiosennych burz, a także wtenczas, kiedy dom stoi na wzgórzu lub w „szczerym polu”. Warto zrealizować także alarmy, dla bezpieczeństwa i ochrony domu (sprawdź informacje).

Sypialnia, łóżko Zanette

Autor: Zanette
Źródło: Zanette
Dobrze zaplanowana jak też poprawnie zrealizowana instalacja odgromowa chroni budynek prawie w 100%.

O jej wykonaniu trzeba pomyśleć już na początku budowy, gdyż niektóre elementy, na przykład uziom fundamentowy, musimy wykonać w trakcie budowy.