Sprawne gotowanie wymaga posiadania sporej liczby sprzętów

przez | 20 maja 2022
Chcesz zorganizować domówkę, masz wszystko, co potrzeba? Błyskawiczny rzut oka na pomieszczenie kuchenne rozjaśnia sytuację: talerze, szklanki, kieliszki, pucharki do deserów, kieliszki do jajek, sztućce, spodki kuchenne, sosjerki… Okej, większość jest, teraz tylko dobór muzyki i kilka zabaw. Nagle dostajesz telefon, jeden, drugi, później kolejne… Goście z Twojej domówki zachorowali na dziwną chorobę: niechęć do ciebie…

Zlewozmywak granitowy Aqcuario

Autor: Franke
Źródło: Franke

Tak Ci się wydaje, gdyż z dwudziestu osób, które miały przybyć, będzie połowa. To mało, dużo, nieistotne dla Ciebie, gdyż uważasz, iż to jasne, że jesteś negatywnie odbierana. Przybędą tylko ci,, co zawsze przewijali się przez Twoje życie (w tej ósemce jest dwója z twojego rodzeństwa i były facet, z którym żyjesz w dobrych kontaktach), pozostali, czyli najczęściej koledzy i znajomi z pracy wywinęli się chorobą, terminem, płaczącym dzieckiem, niewiernym partnerem…

Żalisz się swojemu mężczyźnie o tej niemiłej dla ciebie sytuacji, na co Twój facet mówi, że to nie jest nic wielkiego, przyjdą następnym razem, a zresztą to nie są twoi prawdziwi przyjaciele, to tylko, znajomi z firmy. Potakujesz i udajesz, że poprawił ci się humor, lecz wiesz, że ta sytuacja nie zdarza się po raz pierwszy. Już dawniej to się stawało, że zapraszałaś ludzi, i zawsze przychodziło ich mniej niż miało przybyć. Podejrzewałaś ich o zmowę, o wycelowaną w twoją osobę niechęć… Teraz odczuwasz podobną sytuację, a myślałaś, że te lata już minęły (sosjerka do kuchni).

Tylko spokojnie. Gdyby ktoś popatrzył na to z boku, na pewno pokręciłby głową i w zależności od tupetu i poziomu bezpośredniości w kontakcie, powiedziałby, że albo przeżywasz zbytnio, ponieważ każdy ma swój żywot, swoje problemy i wypadki, albo, że histeryzujesz, zapatrzoną za bardzo w swoje emocje, obrażającą się na wszystko, nawet na to, iż komuś dziecko zachorowało (pewnie tobie na złość!) . Ktoś rozsądny mógłby dodać, że czai się za tym zachowaniem strach przed odrzuceniem, niepojęty i nieadekwatny, ponieważ żadne z twoich podejrzeń nie ma racji bytu. Pamiętaj, nie warto brać wszystkiego do siebie, zachowaj do siebie dystans, nie myśli, wszyscy będą się Tobą zachwycać, lepiej otaczać się małą grupką przyjaciół niż tłumem znajomych.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane treści, gdyż są równie interesujące i pochłoną Cię kompletnie.

Liczy się przede wszystkim jakość (przybory do jajek).