Kilka podstawowych informacji o procesorach stosowanych we współczesnych komputerach.

przez | 6 lipca 2022
Jednym z podstawowych podzespołów każdego komputera jest procesor, to właśnie od niego zależy wydajność Urządzenia i obliczeniowa moc. Na rynku ostrą rywalizację prowadzą obecnie dwie firmy, to znaczy AMD i INTEL, które co rusz oferują klientom coraz to nowe konstrukcje.

wycieraczki samochodowe
Jest ich obecnie tak duża liczba, że zwykły użytkownik musiałby dużo czasu spędzić, aby odnaleźć się w tym wszystkim.

Próbujesz znaleźć inne takiego rodzaju informacje? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście (https://eshop.pronar.com.pl/klucz-facom-2), który analizuje pokrewne zagadnienia.

Dlatego też przeważnie osoby kupujące komputery będą się zdawać na pomoc doświadczonych sprzedawców, choć podstawową wiedzę jednak warto posiadać. Obecnie najprostsze są procesory z rodziny Celeron, przedstawicielem których jest na przykład intel j1900. Dużo lepiej pod względem obliczeniowej mocy i wydajności przedstawia się seria I, tu bardzo popularnym i często kupowanym procesorem jest intel i5-5200u użyj tego linku.

Zaawansowana architektura i wyśrubowane parametry sprawiają, że ta rodzina procesorów bardzo dobrze będzie się sprawdzać w dużej ilości zastosowań, przy równocześnie dość atrakcyjnej cenie. Na pewno jego zalety docenią użytkownicy komputerów biurowych, lecz również i gracze nie powinni narzekać. Jeżeli komuś to nie wystarczy, to może pójść krok dalej i przykładowo wybrać układ z wyższej serii intel i7-4510u . Komputer oparty na tym procesorze da już faktycznie spore możliwości, szczególnie z dobrą grafiką i dużą ilością pamięci.

Rzecz jasna możliwości nie będą się na tym kończyć, więc dla najbardziej wymagających graczy dostępny jest między innymi intel i7-5960x, zapewniający rewelacyjne osiągi.