Wiemy doskonale, że reklama jest po to, żeby przywołać konsumenta.

przez | 10 lipca 2021
Mimo wszystko jeżeli to my stoimy po stronie kupującego, powinniśmy uświadomić sobie to, że wiele reklam nakłania nas do zakupu produktów, nie godnych swojej aktualnej promocji. Czy w takiej kwestii nie możemy w ogóle kupować? Oczywiście, że nie!

Wystarczy, że w konkretnej dziedzinie, w której chcemy nabyć wartościową rzecz, zrobimy swoiste rozeznanie, na jakie elementy powinniśmy zwracać szczególną uwagę, a jakie detale są wyłącznie po to, żeby produkt był błyskawicznie rozreklamowany. Kupując przykładowo komputer, należy zweryfikować, jaki posiada monitor, system operacyjny, a także (więcejna ten temat – znacznie więcej cyfrowe.pl) pamięć RAM.

smartfony

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto niezwykle ważna jest matryca, dzięki której przekonamy się, czy kupowany sprzęt sprosta różnym pracom, które będą na nim wykonywane – Sony Xperia T3. Na odmienne parametry powinno się zwracać uwagę przy wyborze komputera dla osoby uwielbiającej granie, a na inne, jeśli wiemy, że ma służyć on jedynie do pracowania. Przy pierwszym założeniu ważna jest właśnie poziom kart od dźwięku i obrazu, a w drugim zainstalowane programy i możliwość posługiwania się kilkoma narzędziami do tworzenia nowych plików. Kupując zewnętrzną pamięć, jak najbardziej maksymalną uwagę należy zwrócić na ilość GB. Ale poza tym, przydatnymi danymi są także jego gabaryty.

Smartfon

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Mobilny dysk musi być nieduży i prosty do przenoszenia, w dodatku musi się wyróżniać dużą odpornością na uderzenia. Choć ogromną uwagę przykuwają smartfony to także od niedawna coraz częściej reklamowane są urządzenia mobilne – tablety. Są to gadżety elektroniczne, pozwalające na swobodne korzystanie z sieci, ale również rozbudowane w wiele interesujących programów, które często zaliczają się do nowoczesnych rozwiązań.

Takich danych jest rzeczywiście wiele i na szczęście wszystkich nie mamy obowiązku znać. Dopiero jak stajemy przed wyborem zamówienia konkretnego gadżetu, to warto zainteresować się jego wybranymi walorami technicznymi. Dzięki temu nie poddamy się złudzeniom wywoływanymi odpowiednią reklamą, a będziemy w pełni świadomi tego, co nabywamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*