Najlepszy survival horror na konsole

przez | 8 grudnia 2021
W nowym tysiącleciu gry z gatunku survival horror zaczynają być niezwykle popularne nie bez powodu – fachowo zrobiony horror zapewnia znakomitą rozrywkę, emocje oraz wciągnięcie się w jego świat. Pośród wielbicieli tego gatunku gry panuje powszechny pogląd, iż autentycznymi mistrzami gatunku są japońscy twórcy – od pozornie jedynie prostej, bo znacząco klimatycznej Ib, po The Evil Within.

gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak nie bez przyczyny – Japończycy uzyskali już dawno temu znakomitą pozycję w horrorowej kinematografii, która na gry bardzo mocno ma wpływ. Teraz ta świetna fabularnie gra jest udostępniona dla wielbicieli gry na konsolę – została udostępniona na Playstation Network jest pozornie tylko prosta – bohaterem gry jest Sebastian, detektyw udający się do szpitala psychiatrycznego w celu rozwiązania brutalnego morderstwa.

Fascynuje Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (https://dominikkania.pl/produkt/opanuj-cukry/) analogicznych postów, gdyż one niewątpliwie też są godne Twojej uwagi.

Konwencje kryminalne zostają złamane już od samego początku – zakład przypomina bardziej barokową kaplicę niż placówkę leczniczą, a tuż po udaniu się na miejsce okazuje się, że w środku nikogo nie ma (motyw na ogół występujący w japońskich horrorach, lecz na szczęście jeszcze do końca wyeksploatowany).

Rozpoczyna się wojna nie jedynie z potworami, lecz też z ludzką psychiką. Twórcy znakomicie wiedzieli, co wywiera wpływ na klimat, a, także jak najlepiej to zastosowali – mroczne, wąskie wnętrza jak również gwałtowne zmiany otoczenia potrafią nieźle przestraszyć gracza. Mimo obszernej ilości czerwonej farby gra bynajmniej nie polega na uderzaniu w każdego potwora wokół – bohater jest inteligentny i umie zrobić odpowiedni użytek ze znalezionych rzeczy. Ma to jednak własną cenę – przeżyte zdarzenia nie pozostają bez wpływu na jego psychikę, po pewnym czasie zaczyna nawet mieć omamy. Ten wątek został dobrze rozwinięty oraz nie jest jedynie smaczkiem dla gracza, lecz ma swe skutki – chociażby zaburza ocenę odległości bohaterowi. Gra niewątpliwie jest rekomendowana miłośnikom mocnych, niezapomnianych wrażeń.

konsola

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Koneserzy estetyki (a szczególnie Beksińskiego) nie zawiodą się grając w tę grę – zarówno przeciwnicy, jak a, także pokoju to autentyczne dzieła sztuki, są znacząco dopracowane a, także zrobione z doskonałą precyzją; rekomendowane jest także granie z włączonym dźwiękiem, ponieważ dźwięki są istotne w prawidłowym odbiorze gry. Nawet najmniejsze szczególiki, takie jak anatomia bądź światłocień mogą śmiało konkurować ze znanymi dziełami malarskimi, a twórcy potrafią osiągnąć niesamowite efekty ze światłocienia, butelkowej zieleni a, także czerni. Gra The Evil Within jest bez wątpienia mocno grywalna, nastrojowa oraz konsekwentna; nie bez przyczyny jest uznawana za najstraszniejszą grę Shinji Mikamiego.