Co obecnie prezentują drony, wykaz najbardziej popularnych ich rodzajów jakie są dostępne w sklepach.

przez | 15 października 2022
Drony od kilku lat przebojem wdarły się do naszego życia. Wcześniej urządzenia takie wykorzystywało najczęściej wojsko, a jak to z technologiami wojskowymi bywało, ich koszty nie należały do najniższych. Tymczasem od paru lat bez problemów można kupić w sklepach latające urządzenia, kosztujące od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy.

Pierwsze wymienione drony

dron

Autor: Dave Lauretti
Źródło: http://www.flickr.com

to zwykłe zabawki, choć i nimi można latać całkiem przyjemnie. Za to drony najdroższe to bardzo profesjonalne maszyny, które potrafią niekiedy udźwignąć parę kilogramów i mogące latać przez długi okres czasu. Za cenę w okolicach tysiąca złotych można już kupić ciekawie wyposażonego drona, jaki może służyć nie tylko w formie zabawki, lecz również sprawdzi się przykładowo przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za cenę powyżej trzech tysięcy pozwalają już na to, żeby nie tylko udźwignąć kamerę lub aparat, ale także sterować nimi całkowicie niezależnie od samego urządzenia latającego. Takie możliwości bardzo się przydają, jeśli przykładowo będzie się chciało filmować z powietrza.Dokładnie w tym przedziale cen mieści się bardzo zaawansowany technologicznie DJI Dron Phantom 3 Advanced. Posiada on cztery silniki, zatem jest zaliczany do grupy quadocopterów. Waga jego wynosi ponad kilogram, przez co będzie mógł swobodnie unieść zaawansowany nawet aparat czy kamerę

dron z kamerą

Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com

.

Urządzenia z tej rodziny posiadają dość zaawansowane możliwości sterujące, przy pomocy lokalizatora GPS umożliwiają bardzo precyzyjne ustalenie pozycji drona, a co za tym idzie zapewniają duże bezpieczeństwo i sterowanie samym lotem. Jeszcze wyższy przedział cenowy, ale też dużo większe możliwości posiada 3DR Dron Solo. Cena jego na obecną chwilę oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych, przeznaczony jest on przede wszystkim do filmowania. Urządzenie to posiada w pełni programowalny gimbal, z jednoczesnym niezwykle intuicyjnym, prostym sterowaniem. Przeznaczone jest dla klientów, jacy będą chcieli się skupić na tym, aby wykonać ujęcie w najlepszej jakości, a nie na sterowaniu samym dronem.