Niezbędnik na polowaniu

przez | 8 lipca 2021
Myśliwy w obecnych czasach to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czający się na zwierzę. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska oraz gadżety strzeleckie.

Albowiem profesjonalny myśliwy musi postarać się również o ubiór na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz głównie dla wygody i własnego komfortu.

telefon

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą paletę jaśniejszych odcieni i fasonów. Idealnym okryciem na polowanie może być polarowa kamizelka.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://rfid.zone/elektroniczny-pomiar-czasu/) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz tam wiele niezwykle pożytecznych danych.

Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest jednak kurtka. Zabezpiecza na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie radia muszą pracować na akumulatorkach jak również na bateriach, posiadać duży zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez straszenia połowy mieszkańców lasu. Łatwość w użyciu i wygoda, tego powinniśmy się spodziewać po walkie-talkie.

Dobrze jest zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce tekst: krótkofalówki sklep. Niskie ceny, duży wybór a także większa łatwość w znalezieniu produktów „trudno dostępnych” to argumenty, które przekonają nas do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam również radiotelefony, które coraz częściej pojawiają się na polowaniach. W momencie samodzielnego polowania (gdy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, łącząc się przez radiotelefon możemy liczyć na natychmiastową reakcję. To uzasadnienie dla którego w krajach skandynawskich każdy myśliwy jest zobowiązany mieć radiotelefon na polowaniu. Wartym polecenia sprzętem jest DMR hytera. Wytrzymała na zabrudzenia, urazy mechaniczne – zaprojektowana do pracy w terenie, starannie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, o jakie łatwo w czasie pobytu w lesie.