W jaki sposób pomóc dziecku w nauce chodzenia? Przekonaj się, jakie urządzenia będą idealnym wsparciem dla maluszka

przez | 10 lipca 2021
Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko właściwie się rozwijało, zatem inwestuje w wiele urządzeń i gadżetów, które mogą pomagać mu robić postępy. Do powyższych urządzeń zaliczają się m.in. sprzęty do nauki chodzenia, dzięki którym brzdąc szybciej wykona pierwsze kroki.

strona internetowa

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Na które z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Bardzo popularnym sprzętem jest chodzik. To specjalna obręcz połączona ze stelażem z komfortowym siedziskiem na kółkach, w który wkładamy dziecko, chroniąc je przed nieprzyjemnym upadkiem na podłogę. Szkrab może ruszać nóżkami, posuwając się do przodu. Jednakże nie można pozwalać dziecku spędzać w nim większości dnia, ponieważ może nabyć niewłaściwych nawyków i przekonania, że nigdy nie straci równowagi. W chodziku można zostawić dziecko, gdy np. gotujemy obiad, ale kiedy mamy wolny czas, dobrze jest przeznaczyć go dla maluszka i np. trzymać go za rączki, by mógł ćwiczyć chodzenie. Niepodważalnym walorem chodzików są blaty edukacyjne, jakie malec może włączać naciskając różne przyciski.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Świecidełka lub melodyjki na pewno dadzą mu sporo radości. Poza chodzikami ceniony jest także jeździk dla dziecka – rowerek dla dziecka twistcar. Pozwala brzdącowi na solidne podparcie, więc dziecko nie przewróci się i nie zrobi sobie krzywdy. Trzeba jednak pamiętać, by jeździk nie był za lekki, w przeciwnym razie nie utrzyma ciężaru brzdąca. Gdy maluch już będzie potrafić chodzić, sprzęt także będzie pomocny, gdyż pozwoli bobasowi przemieszczać się coraz szybciej. Zatem dobrze sprzątajmy podłogę i zbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek cieszył się wolną przestrzenią. Na jeździkach można również siedzieć, odpychając się nóżkami, więc w ciepłe dni można je wziąć na dwór, by umożliwić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Choć nie każdy rodzic wybiera niniejsze urządzenia, to warto jest się nad nimi zastanowić, szczególnie gdy zauważamy, że malec chętniej raczkuje aniżeli próbuje wstać. W sklepach jest naprawdę bogaty wybór zaprezentowanych sprzętów, zatem powinniśmy szybko wyszukać produkt, który spełni nasze wymogi oraz będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Wybierajmy sprzęty sprawdzonych producentów, a smyk będzie mógł korzystać z nich przez długi czas, bawiąc się nimi na różne sposoby.