Wybieramy gry dla malucha. Co podpowiadają specjaliści

przez | 10 lipca 2021
W wielu mediach od dawna można spotkać doniesienia o tym, jak to gry komputerowe są niekorzystne dla młodzieży. Warto określić to wprost – to nonsens. Takie informacje są skutkiem braku wiedzy dziennikarzy, którzy chcą zainteresować widownię tematami.

lego

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie mądrzy nie łykają sensacji o wywoływaniu agresji przez gry wideo. Przemyślmy to: czemu to rozrywka elektroniczna ma wykazywać takie działanie, a nie na przykład nieraz dużo krwawsze filmy z Hollywoodu? Czemu to gra na komputer ma rzekomo zachęcać kogoś do zabicia człowieka, a nie nowela kryminalna z soczystymi opisami morderstw? Następna kwestia – z jakiej przyczyny zabicie kogoś na ekranie komputera ma spowodować, że człowiekowi przyjdzie chęć na zabójstwo w prawdziwym świecie? Przecież jest całkowicie na opak, brutalna gra wideo potrafi rozładować stres!

I na koniec koronny argument – gry komputerowe to rzesze różnych gatunków i produkcji. Różnice między grami są wielkie – na półkach sklepowych można ujrzeć doskonałe Lego Władca Pierścieni dla najmłodszych, a obok GTA V, sprzedawaną tylko ludziom powyżej osiemnastego roku życia. Identycznie jak w przypadku oglądania produkcji filmowych bądź czytania lektur, kluczowe jest dobranie właściwej produkcji. Spektrum jest naprawdę szerokie.

Jeśli jesteś rodzicielem malucha, który lubi gry komputerowe, pamiętaj, by zawsze sprawdzać to, w co młody człowiek gra. Gry krwawe nie są właściwe dla młodego, gdyż mogą wywołać koszmary nocne i uczucie lęku.Dobrze jest pójść z latoroślą do sklepu i obejrzeć produkcje w ofercie. Nie zapominaj, że gry komputerowe otrzymują różnorakie klasy wiekowe, identycznie jak produkcje filmowe. Dlatego dla przedszkolaka najlepszym zakupem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś krwawa strzelanina. W sklepach można spotkać dużo przeróżnych gier, które silnie rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka, nie epatując jednocześnie krwią i seksem.