Z czego wynika niezwykłość serii Angry Birds, najpopularniejszej obecnie gry w historii

przez | 16 grudnia 2022
Każdego dnia na całym świecie pojawiają się nowo wydawane gry, jednak tylko nielicznym może się udać osiągnąć duży sukces. Lecz co pewien czas mogą się takie pojawić, pojawiają się także produkcje, jakie śmiało można nazwać fenomenami. I do tego typu gier jest zaliczana Angry Birds, gra, która podbiła cały świat, a blisko dwa miliardy pobrań czynią ją najpopularniejszą grą na świecie. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry urodził się potężny przemysł, gra ma już swój serial, w planach jest tradycyjny film, a najróżniejsze gadżety z latającymi ptaszyskami są marzeniem wielu dzieci.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad niezwykłą popularnością tej gry zastanawiają się już naukowcy, chcąc wywnioskować, dlaczego każdy chociaż przez chwilę w nią grał. A tak naprawdę gra w ptaki i świnie jest przede wszystkim bardzo prosta. Nie będzie wymagać od gracza wielkich umiejętności albo talentu, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy. Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co dzieje się z drugiej strony planszy – a dziać się może naprawdę dużo, o to zadbali już dobrze producenci tej gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest fakt, że grać w nią można nawet w pięciu minutach przerwy, czekając na dentystę czy jadąc autobusem do szkoły. Wiele gier bardzo wciąga, ale wymagają one dłuższego siedzenia, żeby miało to jakiś sens. Przy latających ptakach tego problemu nie ma – jedna runda może zająć parę minut, a jeżeli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdej chwili można do niej wrócić i poprawić rezultat.

No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej istotnej rzeczy, którą jest wygląd – cokolwiek by się nie mówiło, to Angry Birds jest zwyczajnie grą uroczą, z dopracowanymi szczegółami i zachwycającą detalami. Producent nie poprzestaje na laurach i co chwilę ukazują się kolejne przygody latających ptaków, ostatnią nowością jest przykładowo Angry Birds Stella – więcej informacji o Angry Birdsach. Dużo wskazuje na to, że także to wydanie może odnieść ogromny sukces, co widać zresztą dobrze patrząc na statystyki ściągnięć, już dzisiaj gra ma bardzo dużą ilość użytkowników.