Planszówki, czyli świetny przepis na doskonałą zabawę w jesienny wieczór

przez | 24 sierpnia 2022
Pierwsze pochmurne dni zachęcają do zostania w domu. Jak najlepiej spędzić ten okres z najbliższymi a zarazem ćwiczyć w sobie praktyczne umiejętności? Sprawdzonym pomysłem jest gra w gry planszowe w większym towarzystwie. Jeszcze niedawno postrzegane jako relikt z poprzedniej epoki, dziś wracają do łask.

sklep z grami planszowymi

Autor: Volgar
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, na rynku znajdziemy dużo więcej planszówek, niż jeszcze kilka lat wcześniej. W sklepach dostępna jest ich szeroka oferta, z której propozycję idealnie dla siebie kupią nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice. Sklepy oferują gry analityczne, przygodowe, oparte na grach słownych, rozwijające pomysłowość, edukacyjne… Fajne gry planszowe zamówimy na serwisach aukcyjnych, w sklepach tradycyjnych i wirtualnych. Ich cena jest względnie niska, a lista korzyści, które wynikają z grania w gry planszowe – szczególnie pokaźna.

Dla dzieci to przyjemna metoda na zwiększanie pomysłowości, ćwiczenie koncentracji i umiejętności analitycznego rozumowania.

Kliknij w link i przejdź na witrynę autora (http://www.mikolaje.pl/firma/index.html). Tam wyszukasz wiele szczegółowych informacji na podany tutaj zajmujący temat.

Planszówki zwiększają również zasób słownictwa i pełnią rolę edukacyjną, na przykład ułatwią najmłodszym zapamiętać cyfry lub litery alfabetu. To pomysłowa metoda uczenia się, bo dzieci ani przez chwilę się nie nudzą. Dla nich to po prostu fajne gry planszowe, niezwiązane z nudnymi ćwiczeniami. Gry planszowe to jednak też korzyści dla ich opiekunów. Stanowią ciekawą ofertę na spotkanie w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.

Gry słowne wzbogacają elokwencję, a strategiczne – umiejętność logicznego myślenia. Tego typu umiejętności przydają się wszystkim, bez względu na wiek. Wyjątkowo jednak granie w gry planszowe polecane jest seniorom – badania naukowców udowodniły, że ta aktywność intelektualna redukuje niebezpieczeństwo m.in. dotknięcia przez chorobę Alzheimera. Z szerokiej oferty producentów, bez problemu znajdziemy grę planszową dla nas. Możemy wybrać edukacyjną, rozwijającą analityczne myślenie, elokwencje, lub zręcznościowe. Szybko przekonamy się, jak interesującą i rozwijającą są alternatywą dla wieczorów spędzonych w fotelu przed telewizorem.