Starsze modele i nowe smartfony – w jaki sposób zmieniły się komórki w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

przez | 4 sierpnia 2022
Technologia w zakresie telefonii komórkowej w ostatnich kilkudziesięciu latach zmieniła się w sposób bardzo znaczący, ażeby nie stwierdzić rewolucyjny. Wystarczy choćby przypomnieć to, w jaki sposób wyglądały telefony w początkach lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i to, jak wyglądają one obecnie.

samsung galaxy

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz jedynie wyglądu, samej zmianie uległy przez lata również funkcje naszych komórek. Ten pierwszy w historii model został wydany już w 1982 roku, jednakże rzecz jasna w niczym nie przypominał on aktualnych komórek. Potrzeba było czekać kilka lat, ażeby na rynku wyprodukowano model, który choćby w niedużym stopniu będzie przypominał to, z czym mamy do czynienia obecnie. Z początku były to wielkie kwadratowe lub prostokątne „cegły”, niekiedy nawet wielkości pustaków, które tak naprawdę w niczym nie przypominały obecnych typów. Ich podstawową funkcją i możliwością było robienie połączeń telefonicznych. Później telefony zaczęły się zmieniać i chociaż nie od razu nowiutkie modele były podobne do galaxy s3 albo też galaxy note 3 to jednakże ich rozwój w sposób stały następował. Potem można było oprócz wykonywania połączeń telefonicznych wypisywać również króciutkie wiadomości jak również zapisywać informacje w kalendarzu. Późniejszą wielką zmianą było dołączenie możliwości zrobienia zdjęć za pomocą aparatu telefonicznego oraz to, iż dzięki owym przenośnym akcesoriom można było łączyć się z netem i korzystać z sieci niemal we wszystkich miejscach na ziemi.

elektronika od samsung

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Sporą zmianą w dziedzinie mobilności samych aparatów było również to, iż schowano antenę do wnętrza aparatu i także to, iż w nowoczesnych modelach, poprzednikach galaxy s5 jak również galaxy note 4 zaczęto produkować ekrany dotykowe, które z wyglądu zaczęły przypominać menu komputerowe – . Te nowatorskie telefony wyposażono w system android, który stworzył z naszych starych komórek najprawdziwsze mobilne komputery, w których będziemy mieli aparat, możliwość wysyłania mms-ów jak również korzystania z Internetu.

Jeśli objaśniana sprawa jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź oprócz tego więcej szczegółów maszyny sitodrukowe tu – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone.

Dzięki tak rozbudowanym komórkom możemy poradzić sobie prawie w każdej sytuacji. Nawet wtedy, gdy gdzieś się zgubimy, to zawsze mamy możliwość włączyć gps w naszym smart fonie, co da nam możliwość odnaleźć drogę.