Lato w siodle- niezapomniane wakacje oraz skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

przez | 20 listopada 2021
W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, aby się jazdy konnej. W obecnych czasach powstaje coraz więcej miejsc, w których odbywają się lekcje jazdy konnej a także hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym poprawić ich stan zdrowia.

Stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasza pociecha ma problemy z poruszaniem się bądź postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla młodej osoby wspaniałym przeżyciem.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis (https://www.medimix.pl/pl/c/DEZYNFEKCJA-I-STERYLIZACJA/260), a odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą fascynujące.

Nierzadko w trakcie wakacji organizuje się kolonie i turnusy dla osób niepełnosprawnych, które obejmują między innymi jazdę konną. Dzisiaj niemal każda szkółka jeździecka ma w ofercie hipoterapię dla osób niepełnosprawnych – sprawdź ofertę polecanej szkółki jeździeckiej. Również jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc na koniu trzeba utrzymać odpowiednią postawę a także wzmacniamy mięśnie kręgosłupa oraz miednicy. Jeśli lekarz zaleci tego typu zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści a także doskonałe efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na tego typu zajęcia.

Hipoterapia musi odbywać się za zgodą lekarza tudzież w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w swojej ofercie tego rodzaju zajęcia przykładowo w czasie wakacji – sprawdź ofertę hipoterapii. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, w trakcie poruszania się na koniu bardzo dobrze rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu pacjenci po pewnym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się. Zajęcia z końmi pobudzają również zmysły- chory może głaskać zwierzę tudzież zaprzyjaźnić się z nim.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź link (http://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-trojmiasto/) zamieszczone pod tym linkiem, znajdują się tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.

Rehabilitacja sprawi radość- zwierzęta te mogą być więc bardzo dobrymi terapeutami. Można również wykonywać różnego typu ćwiczenia podczas jazdy- wsiadanie albo leżenie na grzbiecie może doskonale zastąpić wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskaniu zdrowia. Wakacje w szkółce jeździeckiej są doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak również dla tych, które mają problemy z poruszaniem się, warto więc korzystać z ofert ośrodków jeździeckich.