Leśna wyprawa surwiwalowa – jak skompletować dobry ekwipunek?

przez | 10 sierpnia 2022
Silni faceci lubią sprawdzać się w męskich konkurencjach sportowych lub w udawanej walce o przetrwanie. Pewni mężczyźni wybierają wymagające skupienia, dobrego wzroku i celności strzelanie, inni sprawnościowy paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i myślenia wyprawy survivalowe.

survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Aby wyruszyć w teren należy prędzej złożyć pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby mające częsty kontakt z surwiwalem sądzą, że wcale nie trzeba wiele, aby zacząć i że znaczącą większość potrzebnych rzeczy mamy we własnych czterech ścianach, lecz kiedy wymieni się wszelkie potrzebne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie proste. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów używanych przez surwiwalowców podczas ich zmagań są noże. Sprawdzają się w wielu przypadkach, dlatego muszą mieć naprawdę dobre ostrze i zdawać egzamin przy różnych typach zadań. Mówi się, że najczęściej na świecie wybieranym nożem jest nóż firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, materiał, z którego jest wykonany, jest wytrzymały i ma korzystną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest – na co wskazuje już nazwa – do zadań surwiwalowo – ratowniczych. Może być wykorzystywany także jako nóż myśliwski lub cross 80 przyrząd do pracy przydatny na każdym biwaku. Model ten został zrobiony z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem dobrze trzymającej ostrość. Jego nieodzowną zaletą jest nierdzewność. Dzięki temu nóż może być używany w wilgotnych warunkach. Rękojeść jest bardzo stabilna, dzięki czemu nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy ubrudzonej dłoni. Nóż Cold Steel CRK jest też wygodny w noszeniu. Dostaniemy go wyłącznie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, ale online z pewnością jest w stałej sprzedaży – sklep Prawdziwy surwiwalowiec nie może wyjść w teren też bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, sprawdzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście w terenie konieczna jest też mapa, apteczka (z obowiązkowym zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i aspiryny) i produkty spożywcze. Wszystkie konieczne przedmioty warto wrzucić do plecaka, który ma schowany, nieprzemakalny ochraniacz.

Jednakże mimo wszystko w wyprawie surwiwalowej najważniejsze jest to, aby ruszać głową przy wszelkich działaniach i podejmować racjonalne decyzje dopasowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas w terenie, tym więcej doświadczeń wyniesiemy. Każda kolejna z pewnością będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.