W jaki sposób uchronić zalany smartfon?

przez | 10 lipca 2021
Jakim sposobem uchronić zalany telefon? Czy sprzęt po kontakcie z wodą możemy włączyć? Jeśli smartfon wpadnie do wody, nie oznacza to od razu, iż jest do wyrzucenia. Parę przemyślanych działań może ocalić twego smartfona. Nawet gdy został wyprany w pralce razem z twoimi dżinsami.

Urządzenia

Autor: LeanForward lf
Źródło: http://www.flickr.com
Ile razy już słyszałem o komórce, która zamiast w kieszeni ląduje w muszli klozetowej… .

Czy myślisz, że w sieci jest niewiele wartych polecania wpisów? Jeśli masz zamiar odszukać rzeczywiście użyteczny portal, to zalecamy tę stronę (http://www.zcipajos.pl/oferta/pompy-ciepla).

Zatopienie telefonu czy innego urządzenia elektronicznego (zatopiona klawiatura w komputerze, głośniki czy monitor), są ogromnie częstym wypadkiem. Dołóżmy jeszcze, iż nadzwyczaj przykrym. Nosimy przy sobie coraz bardziej kosztowne smartfony. Te jednak niezmiennie narażone są na niszczące działanie płynów. A wrogi może być – bez odpowiedniej osłony – nawet bardziej natężony deszcz. Co robić w podobnym razie? (Sklep dla elektroników mselektronik) Pierwsza zasada nie będzie nowatorska, mianowicie – nie wpadać w panikę. W podobnej chwili to najgorsze, co możemy zrobić. Mimo, iż kontakt telefonu z cieczą jest dla niego dotkliwy, jeszcze nie wszystko utracone. Bez pośpiechu oraz sprawnie trzeba umieścić smartfon w suchym punkcie. Nie mniej zła w tej chwili będzie bezczynność a także załamywanie rąk. Jedyna alternatywa jaką masz, to kosztowna wymiana. Najlepiej zatem działać, bo w takowej sytuacji nie będzie już nic do stracenia.

Masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę z owego zakresu? Z tą myślą opracowaliśmy kolejny post na podanej witrynie – kompleksowa treść (https://www.autopietrzak.pl/kontakt) oczekuje tam na Ciebie.

Nie namyślaj się nazbyt długo. Ogromnie ważne jest prędkie i konkretne działanie. Elementy elektroniczne są bardzo czułe na wilgoć .

Najważniejsza wytyczna to – nie próbować włączać i ładować zmoczonego telefonu. Teraz przechodzimy do rozdzielenia użytkowników na posiadaczy „ekstrawaganckich cacuszek” oraz „zwykłych telefonów”. (te drugie prościej „rozbroić”) Następny krok to bowiem jak najszybsze wydobycie baterii. Szybkie odłączenie energii pozwala ustrzec się kolejnych ciężkich awarii. Najlepiej wyjąć również kartę sim jak też kartę pamięci. Teraz przechodzimy do „gwoździa programu”, to znaczy ryżu. Jeśli nie masz akurat przynajmniej dwu szklanek owego towaru, warto w tej chwili przejść się do marketu.

klik

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com
Przez te parę minut, w których sprzęt jest już wyłączony, nic więcej się mu nie przydarzy. Gdy już wyekwipujesz się w stosowne komponenty kulinarne, znajdź sporą misę bądź plastikowy pojemnik kuchenny, (dobrze by posiadał przykrywkę). Wsyp do niego tyle ryżu, ażeby w środku zmieścił się jeszcze smartfon, przykrywka i bateria. Pomieść komponenty wewnątrz i zamknij całość, najlepiej na 24 godziny (niektórzy zalecają zostawić wszystko wewnątrz nawet na 3 doby).