Przydatne mierniki zużycia energii – jak wiele energii elektrycznej pobierają pojedyncze urządzenia?

przez | 22 czerwca 2022
W każdym domu znajduje się zamontowany licznik energii, jednak nie wiemy jak dużo prądu pobierają pojedyncze urządzania, takie jak na przykład lodówka, pralka lub komputer. Okazuje się, że zakładając miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się ile prądu pobiera pewne urządzenie w naszym domu. Wprawdzie mierniki urządzeni energii również pobierają prąd, albowiem podłącza się je do gniazdka, ale jest to śladowy koszt – około 2 złote na rok, więc na pewno nasze portfele tego nie odczują.

rachunek

Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miernik zużycia energii ma rolę poboru mocy odbiornika oraz także zużytej energii. Niezwyklej wprawne i bardziej współczesne mierniki zużycia energii na domiar tego mogą szacować również parametry sieci elektrycznej, takie jak na przykład częstotliwość czy napięcie.

Prezentowany wątek z pewnością ma interesujące dane, lecz aby zdobyć ich jeszcze więcej prześledź link (https://www.krakenchairs.com/4-fotele-biurowe), który jest niesamowicie intrygujący.

Jeszcze inne mierniki posiadają rolę prognozy, dzięki czemu zdołamy się dowiedzieć jak wiele będzie nas kosztować korzystanie z konkretnego urządzenia poprzez tygodnie, miesiące albo także przez lata. Ewidentnie mierniki zużycia energii to ogromnie praktyczne i niezwykle wydajne urządzenia, które powinno się posiadać w swoim domu. Na rynku odszukamy przeróżne modele oraz rodzaje mierników, wśród których wiele cechuje się naprawdę atrakcyjną i niesłychanie dogodną ceną. Kupując tańszy model nie wydasz dużo, za to będziesz mógł oszczędzić na rachunkach za prąd.

pomiar zużycia energii

Źródło: mojaenergia24.pl

W wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy jak wiele prądu pobiera przykładowo czynny komputer, zapalone światło zostawione przez pół godziny, czy włączony przez cały dzień telewizor, mimo że tak naprawdę oglądamy telewizję może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym możemy dowiedzieć się ile prądu tracimy, a co za tym idzie jak wiele pieniędzy wyrzucamy w błoto. Użytkowanie mierników i zobaczenie jak wiele kosztuje nas zostawianie pobudzonych urządzeń, z jakich chwilowo nie korzystamy, naturalnie może więc nauczyć nas oszczędzania. Powinno się więc przejrzeć osiągalne na rynku modele mierników energii oraz zdecydować się na nabycie któregoś z nich.