Kulig to sprawdzony przepis na szampańską zabawę podczas zimy

przez | 27 listopada 2021
Gdyby przeprowadzić sondę uliczną i popytać, którą porę roku najbardziej lubimy, zapewne najwięcej odpowiedzi „za” padłoby na lato. Nie ma w tym nic zaskakującego, przecież w taką porę jesteśmy w stanie robić dosłownie wszystko, nie dość, że nie ma wymogu, żeby się specjalnie ubierać (choć wiele kobiet byłaby innego zdania), to jeszcze dodatkowe profity, jak piknik na łonie natury, spacer czy kąpiel w jeziorze, są normalnie osiągalne. Tak to jest z ciepłym okresem, dlatego wiosna mogłaby w przeprowadzonej sondzie być tuż za latem. A co z zimnymi porami? Wielu z nas lubi zimę, a jesień tylko, kiedy prezentuje się, jak „nasza polska złota jesień”.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas każdej pory roku wynajdziemy coś interesującego do roboty.

W sieci znajduje się sporo niezwykle interesujących informacji – jeżeli masz ochotę poznać następny – sprawdź na serwisie a nie pożałujesz!

Jak wspomnieliśmy na wstępie o lecie do roboty jest wiele ciekawych rzeczy. Lato to przecież wakacje, tak więc możemy wyjechać za granicę lub chociażby nad Bałtyk, gdzie odnajdziemy wiele okazji do super zabawy. Lato ma też tę zaletę, iż w wielu miejscach praca nie wygląda tak, jak w innych porach roku. Po prostu każdy, łącznie z szefostwem odczuwa wakacyjny nastrój, tak więc w pracy jest jakby mniejszy poziom stresów i niepokojów.

A następnie przychodzi jesień i ogólnospołeczna ”deprecha”. Jesień, jakakolwiek by nie była, zawsze się kojarzy z końcem okresu letniego, z powrotem do pracy po urlopie, szkołą, kojarzy się także z coraz niższą temperaturą, krótszymi dniami i mrozem w nocy. Jesień jest niezbyt lubiana. Czasami nam troszkę wynagrodzi swoją kapryśną naturę, gdy panuje tak zwana „złota jesień” przynosząc niezwykle piękne, słoneczne dni, miłą temperaturę i piękne widoki. Liście mienią się różnymi kolorami, jest nieziemsko.

zima

Autor: Garry Szulewski
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety nie trwa to za długo, gdyż zaraz nadchodzi plucha, deszcze i szarzyzna. Zbliża się zima. Kiedy zapanuje okres przedzimia tak naprawdę może wydarzyć się prawie wszystko, dopiero, kiedy nastanie prawdziwa i śnieżna zima jesteśmy w stanie się w niej zakochać. Oczywiście jeśli nie zakopiemy się gdzieś samochodem w zaspie czy nie odmrozimy sobie jakiejś części ciała, to jak najbardziej zimę da się lubić. Jesteśmy w stanie robić wiele niezwykłych rzeczy. Mieszkasz w dużym mieście? Kulig w Warszawie? Czemu nie? Zobacz na stronie (na stronie) i wybierz coś dla siebie. A może na sanki, w każdym mieście, nawet dużym odnajdziesz górkę, z jakiej bez trudu możesz zjeżdżać. A jakie święta Bożego Narodzenia są ładne, kiedy pada śnieg. Szkoda, że nie zawsze tak jest, bo częściej padają deszcze. Deszcze, które zabierają radość ze świąt.