Kamery na kask – najważniejsze cechy

przez | 8 czerwca 2022
Kamera na kask każdej znanej firmy charakteryzuje się tym, że jest ona odporna na wpływ warunków środowiskowych, nawet tych, które uznaje się za wyjątkowo trudne jak i niesprzyjające drodze. Kamery sportowe takie właśnie są. Odporność na działanie wody jak również wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne są wizytówkami każdego kasku. Wbrew temu co by się mogło wydawać kamery na kask dedykowane są nie tylko dla posiadaczy motorów. Często odnajdują się również w innych dyscyplinach sportowych, które powiązane są z osiąganiem dużych prędkości.

Kamera na kask w czasie wiosennym oraz latem może być wykorzystywana w czasie jazdy motorem. Gdy sezon na to się skończy kamerka wcale nie musi iść do szafy. Możemy ją wykorzystać podczas jazdy na nartach. Z pewnością takie rozwiązanie jest bardziej komfortowe, i co ważne zdecydowanie bezpieczniejsze aniżeli nagrywanie filmów za pomocą telefonu. Standardowe kamery również posiadają braki, gdyż w trakcie wypadku mogą one ulec dużemu uszkodzeniu, które nie będzie już do zreperowania. Dodatkową niewygodą jest to, iż operowanie nimi w grubych rękawicach jest dość trudne oraz męczące. Lepiej porzucić ten pomysł na rzecz praktyczniejszych rozwiązań.

Kamera na kask to już wąska domena. Każda uznana firma jest wyposażone w szereg interesujących funkcji, których zastosowanie w praktyce może uchronić przed uszkodzeniem kamery. Kamery takie są już bezdyskusyjnie wstrząsoodporne a także wodoodporne. Posiadają duży obiektyw, który gwarantuje możność filmowania szerokiego kadru. Prosto się je mocuje, co nierzadko w starych modelach było już dość dużym problemem. Duże guziki włączające filmowanie także są na wagę złota, w szczególności, gdy jesteśmy w rękawicach.

Kamery Contour uznawane są za jedne z bardziej jakościowych dostępnych na rynku. Ich zaletą jest w szczególności to, że w ciężkich warunków ich ciągła obsługa jest bardzo wygodna. To bardzo ważna zaleta, gdyż nieraz potrzebujemy dokonywać korekt w filmowaniu, w ułamku sekundy.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje – wciągną Cię totalnie.

Nie ma wówczas czasu na bardziej zaawansowane opcje, których włączanie zabiera dużo czasu.