Cloud computing pozwala na wspaniałą ochronę ważnych dla nas dokumentów

przez | 10 lipca 2021
Jeszcze całkiem niedawno wszystkie pliki były przechowywane na komputerach, nagrywane na zewnętrzne nośniki, a to nie zapewniało, że nie ulegną zniszczeniu, gdy coś stanie się z nośnikiem, lub kiedy konkretny komputer ulegnie zepsuciu. Na szczęście dziś znacznie lepiej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.

Coraz więcej osób wykorzystuje z szans jakie oferuje cloud computing

cloud computing

Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl
Zamiast trzymać istotne dokumenty na własnym komputerze, przesyłamy je na serwer, który udostępnia nam zewnętrzne przedsiębiorstwo, lub który mamy u siebie, jeśli akurat prowadzimy przedsiębiorstwo. Wszystkie te dokumenty oraz informacje, które tam prześlemy są niejako zatrzymane w internecie oraz żadna awaria komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić.

Interesujący tekst, prawda? Jeżeli więc masz ochotę przeczytać podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie mamy, to także może Ci się spodobać.

Co więcej niesamowite w tym wszystkim jest to, że dostęp do tych dokumentów będziemy posiadali zawsze, bez względu na to gdzie się mieścimy, jeśli jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer i internet.

Pomieści się tam sporo dokumentów

Zaletą takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie miał do nich dojście każdy, komu podamy login i hasło, oraz że będziemy mieli do nich dojście z każdego miejsca, gdzie będziemy przebywali. Ich dużym plusem jest także to, że proponują nam wiele miejsca na trzymanie istotnych dla nas plików, a co się z tym łączy, nie będziemy zmuszeni tym wszystkim zarzucać własnego komputera spowalniając jego funkcjonowanie, jak i nie będziemy zmuszeni tego zgrywać na przeróżne nośniki, co będzie zajmowało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie o cloud computing). Bez wątpienia jest to wspaniałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i także dla firm oraz coraz więcej osób rozpoczyna sobie z tego wydawać sprawę.
cloud computing

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre przedsiębiorstwa oferujące takie rozwiązanie są bardzo znane

Pragnąć umieścić własne dokumenty na takiej chmurze, musimy wiedzieć, że przedsiębiorstwa które nam to oferują dzielą się na te, które od lat już są rozpoznawalne z własnej różnej działalności w internecie oraz na te, które właśnie rozpoczynają dawać takie usługi (sprawdź koszty). Decydując się na wybór jednej z nich musimy się kierować dostępnością danej usługi, miejscem które jest nam proponowane do zajęcia swoimi plikami, jak oraz też zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, ponieważ powinniśmy tutaj posiadać zupełną pewność, że wszystko co tam wrzucimy będzie bezpieczne.