Sprzątanie w domowej elektronice. Co można zrobić z nieużywaną elektroniką?

przez | 10 lipca 2021
Sporo ludzi ma w domu stare laptopy lub komputery typu PC, z których na co dzień się nie korzysta. Jeżeli komputer po prostu leży, wpada się na pomysł, żeby coś z tym zrobić. Można go zutylizować, choć to elektrośmieci, więc wiele z tym roboty albo sprzedać. Przyczyny chęci sprzedaży na przykład laptopa są głównie dwa – sprzęt jest przestarzały (choć wciąż sprawny) i musimy zmienić go na inny albo posiada usterkę, jakiej nie będziemy reperować. Kiedy jesteśmy zdecydowani, że chcemy pozbyć się laptop, mamy sporo sposobów na rynku. Co można z nim zrobić?

skup laptopów

Autor: Jacob Munk-Stander
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa podstawowa to wycena przez profesjonalistę. By jechać do salonu aby go wycenić, najlepiej wcześniej się z nim porozumieć mailowo albo przez telefon. Po pierwszej wycenie dopiero jest sens wybrać się osobiście do wybranego skupu. Skup komputerów od ręki znajdziemy wklepując „skup laptopów Wrocław” (zobacz: odwiedź ten link). W miejscach odbierających komputery doświadczeni pracownicy sprawnie i bardzo szybko wycenią przyniesiony sprzęt i opłacą przywieziony sprzęt od ręki.

Hej, sprawdź to (https://www.a-pro.pl/), jeśli do tej pory nie wiesz o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Należy przygotować się na ok. półgodzinne oczekiwanie (razemz czasem sporządzenia umowy). To sposób szybki i dobry, ponieważ obie strony wychodzą z tego rozwiązania zadowolone. W laptopach przegląda się najczęściej płytę główną, pamięć RAM, kartę grafiki i procesor. Szuka się błędów logicznych czy martwych pikseli. Dla osób, których wycena sprzętu, laptopa albo komputera nie będzie satysfakcjonować, bowiem jest zbyt mała, rozwiązaniem jest opcja wystawienia w komisie konkretnego sprzętu i otrzymanie gotówki po sprzedaży sprzętu przez konkretną firmę. Gdy sądzimy, iż od razu dobrze byłoby wybrać się do komisu, nie wpisujmy „skup laptopów Wrocław” tylko przez „komis komputerowy Wrocław”.

Rosnącą popularnością cieszą się także internetowe skupy laptopów. By z tego typu skupu skorzystać, należy w bazie wyszukać swój laptop, oszacować jego stan techniczny. Po dokonaniu wyboru pokazuje się wstępna wycena jaką możemy otrzymać. Kolejnym krokiem będzie zakończenie procesu – wprowadzenie danych, skąd kurier odbiera sprzęt oraz po ostatecznej wycenie jaką drogę otrzymania zapłaty preferujemy. Kurier odbierze nasz sprzęt, a firma, po sprawdzeniu go, prześle nam należne pieniądze.