Jak zrobić znakomitą prezentację? Najważniejszych reguły

przez | 10 lipca 2021
Potrzebujesz stworzyć naprawdę dobrą prezentację? Oto najistotniejsze rady!
Prezentacje są świetną metodą przekazywania danych. By wykonać znakomitą prezentację musimy pojąć na początek jedną rzecz.

Prezentacja Prezi nie będzie po to, aby przekazać wszystko co pragniesz oznajmić. Jest zupełnie odwrotnie. Najlepsze prezentacje nie posiadają żadnej treści, którą Ty opowiadasz. Prezentacja służy do tego, by zobrazować to, o czym mówisz oraz oddać to, czego nie możesz łatwo przekazać słowami. Jednostki z dalszych rzędów nie będą mogły tekstu i tak odczytać. Ponadto napis odciągnie baczność od tego co mówisz. Dlatego pierwszą regułą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.
Łóżko w sypialni

Autor: gjbell
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie zatem prezentacja obejmuje grafiki, wykresy oraz diagramy, natomiast w mniejszym stopniu tekst. Jeżeli pragniesz coś zakomunikować, oznajm to, miast dodawać długi tekst na prezentację. Ponieważ już w prezentacji nie ma długich przekazów tekstowych tekst, który został zwiększ. Ułatwisz żywot jednostkom, jakie siedzą dalej a także ułatwisz przekazanie audytorium najistotniejszych koncepcji. Minimalny rozmiar czcionki to 26.

Tak samo emocjonujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem silikonowe bransoletki, który jest tutaj.

Zwiększ też kontrast, gdyż nigdy nie wiadomo w jakich warunkach prezentacja będzie demonstrowana. Czy wyświetlacz będzie dosyć biały, czy nie będzie padać przez okno oślepiające światło słoneczne, i czy projektor będzie w należytym stanie.

Dodaj do prezentacji przezrocze z nazwą prezentacji. Możemy rzucić go na ekran (monitory komputerowe) przed zaczęciem, aby każdy miał pojęcie o czym niebawem zaczniesz opowiadać przez najbliższą godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*