W jaki sposób prawidłowo dbać o włosy i jakich produktów używać?

przez | 10 lipca 2021
Niemal każdy marzy o pięknych, zadbanych włosach. Niejednokrotnie jednak nie przykładamy dużej wagi do produktów jakich używamy, nie wiemy też, co jest najlepsze dla naszej fryzury. Jeżeli chcemy dbać o nasze włosy, warto dobierać to, co jest dla nich najkorzystniejsze i mieć świadomość do jakiego rodzaju włosów zaliczają się nasze.

zweryfikuj treść

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto sprawdzić jaki rodzaj włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, lśniące, które z łatwością się układają, to typ normalny, jeśli z kolei są sztywne, łamią się i niełatwo je ułożyć – są suche. Właściwej pielęgnacji domagają się również włosy przetłuszczające się i z łupieżem. Mocniejszej pielęgnacji będą na pewno potrzebowały zniszczone włosy. Warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy, za pomocą tych informacji zdecydowanie prościej będzie nam dobrać odpowiedni szampon. Należy mieć świadomość, że dostosowanie szamponu jest niezwykle istotne. Chociaż głównym zadaniem tego typu produktów jest mycie, nieodpowiednio wybrany może uszkodzić kondycję naszych włosów. Na przykład włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych zapobiegnie wypłukaniu koloru. W szczególności ma to miejsce podczas koloryzacji na czerwono i rudo. Po koloryzacji chcemy, by połysk oraz barwa trzymały się bardzo długo. Odpowiedni szampon do włosów farbowanych pomoże nam w tym. U osób posiadających włosy normalne mocne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy regularne stosowanie odżywek i masek (jeden raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy przesuszone trzeba porządnie i często nawilżać, w dodatku podcinać i nie obciążać. Prawidłowym krokiem będzie także rezygnacja z używania suszarki. Jeżeli mamy problem z łupieżem, odpowiedniego szamponu należy używać minimalnie dwa razy w tygodniu, oczywiście w sytuacji, gdy informacje na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy słabe włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy czy lokówki, a w przypadku kiedy mimo wszystko to robimy, trzeba zapoznać się precyzyjnie z opisem produktu i ocenami. Aktualnie opinie niezwykle prosto odnaleźć w Internecie. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę takie hasła, jak np. „najlepsze prostownice” lub doprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (dużo więcej na temat). W odpowiedzi otrzymamy wszystkie niezbędne nam dane. Pielęgnowanie włosów to trudne zadanie, jednakże w pełni możliwe. Jeżeli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie naszej fryzury, warto o to zadbać. Codzienna pielęgnacja stanie się nawykiem, co z pewnością pomoże włosom.