Góry Stołowe – jedne z najczęściej zwiedzanych podróżnych regionów

przez | 10 lipca 2021
Jednym z bardziej popularnych turystycznych regionów na południu Polski stały się Góry Stołowe. Uznawane przez wielu są za najwspanialsze polskie góry, ze względu na rzadko spotykaną budowę warstwową, a także wspaniałe skalne formacje, których jest tam pełno. Duża część tego pasma górskiego jest jednym z większych powierzchniowo obszarów chronionych, który obejmuje swym terytorium prawie siedemdziesiąt kilometrów kwadratowych.

Kudowa Zdrój

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to chroniona jest dziewicza przyroda, która cały czas zachwyca rzesze urlopowiczów, jacy bez przerwy odwiedzają te przepiękne tereny. Pośród wielu turystycznych atrakcji tego rejonu można wymienić kilka, które są najbardziej popularne wśród zwiedzających. Zwiedzanie Gór Stołowych zacząć można od Szczelińca Wielkiego, gdzie pośród skalnych szczelinach niekiedy w środku lata leży trochę śniegu. Z pewnością nie można ominąć Błędnych Skał, czyli tajemniczego labiryntu pełnego tajemniczych zakątków i zakamarków. Chętnie odwiedzane są też Skalne Grzyby, a podczas wycieczek koniecznie należy zwiedzić pobliskie miejscowości, które także kryją sporo atrakcji.

Na terenie Gór Stołowych jest taka ilość ciekawych miejsc do oglądania, że nie warto tam jechać na jedno przedpołudnie. Praktycznie każdy dłuższy pobyt wiąże się ze znalezieniem jakiegoś miejsca do spania, ale na szczęście w Górach Stołowych nie powinno być z tym problemów. Ekskluzywne pokoje hotelowe, pensjonaty lub tanie kwatery prywatne – wszystko to czeka na turystów w Kudowie Zdroju, Karpaczu i innych miastach z tej okolicy. W szczególności ogromnie popularne pośródwczasowiczów są pierwsze dwie miejscowości, na przykład tanie noclegi w mieście Kudowa Zdrój to kilka tysięcy miejsc do spania w obiektach o bardzo zróżnicowanym poziomie i cenach.

Tak samo jest w Karpaczu, który jest chyba najpopularniejszym miastem w tym rejonie, lecz w zasadzie we wszystkich miejscowościach bez większego problemu można znaleźć nocleg.zobacz tekst na witrynie – https://eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-del-sol/ -Pamiętać jedynie trzeba o tym, żeby we właściwym czasie przypilnować rezerwacji, bo w samym środku sezonu turystycznego mogą być problemy ze znalezieniem czegoś.