Dodatki wojskowe dla hobbystów

przez | 7 kwietnia 2022
Latarka czołowa powszechnie nazywana czołówką, jest latarką mocowaną bezpośrednio na czole, lub kasku, za pomocą dodatkowych rzemyków. W porównaniu z latarkami ręcznymi, latarki czołowe nie absorbują dłoni, snop światła w normalny tryb pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy, światło rozwiane przez odbłyśnik i obudowę latarki, nie oślepia oczu.

latarka czołowa

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com
Z powodu korzystnego umieszczenia źródła światła, czołówka zezwala na optymalne oświetlenie obiektów zauważanych z bliska, nawet przy stosunkowo niewielkiej siły świecenia.

Ze względu na niezależność posługiwania się dłońmi, latarki czołowe są wyjątkowo często stosowane przez służby ratownicze, wspinaczy, grotołazów, wędkarzy, oraz różne osoby liczące się z możnością robienia każdej pracy po ciemku, również wędrowców planujących nocny obóz, kierowców reperujących po ciemku auto, bądź harcerzy. Multitool, to narzędzie wielofunkcyjne, które ma sporo potrzebnych zadań, mogących w sytuacji awaryjnej zastąpić skrzynię z przyrządami.

Multitoole występują w wielu typach, począwszy od posiadających ścisłe wymiary kart survivalowych, po duże narzędzia posiadające co najmniej kilkanaście zadań. W większości wypadków kluczowym urządzeniem są kombinerki. Multitool to przenośny, kompaktowy komplet najczęściej korzystnych urządzeń, jaki jest możliwość wygodnie nosić w futerale przy pasie, czy też po prostu wrzucić do torby.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona www (http://www.magazynauto.pl/porady/odpowiedzialnosc-sprzedajacego-za-wady-pojazdu,aid,2001)? Szalenie mi miło. Wspaniale będzie, jeżeli poświęcisz jeszcze sekundę, żeby zostawić swą ocenę.

scyzoryk

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Multitool oprócz wielu zastosowań, robiony jest z szlachetnej jakości stali nierdzewnej, a jego proporcja po złożeniu zazwyczaj uzyskują jednie 12 cm.
Multitool to jedno z niewielu tak drobnych narzędzi, które ma aż dwa pełnowymiarowe ostrza. Jedną z jego największych walorów, jest połączona, estetyczna struktura. Jest możliwość go stale nosić w kieszeni, czy też przytroczyć do kluczy.

Odporny szkielet ze stali nierdzewnej ma teksturowane okładziny, jakie dostrajają chwyt. Multitool to wyrób dla każdego, kto szuka niezawodnych sprzętów w trakcie przygód na łonie przyrody.