Wybieramy słuchawki

przez | 16 grudnia 2021
Kupując słuchawki warto mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim jeśli chodzi o słuchawki sprawdza się twierdzenie, że jakość idzie w parze z ceną. Oczywiście wybór najlepszego urządzenia będzie zależeć od oczekiwań i preferencji odbiorców, ale trzeba mieć świadomość tego, że modele za 100 zł będą brzmieć całkowicie inaczej niż kilkukrotnie droższe.

Rocking Residence Flow

Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Rzecz jasna nie jest powiedziane, że za takie pieniądze nie można kupić dobrych słuchawek. Jeżeli ktoś potrzebował ich będzie do normalnego słuchania radia, a jego oczekiwania nie należą do wygórowanych, to przykładowo Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) doskonale spełnią jego potrzeby.

Zrobione są one z niezłych jakościowo surowców, a do parametrów dźwięku także przyczepiać się nie trzeba. Producent zastosował w tym modelu już głośniki neodymowe, a dopracowana forma cewek znacznie poprawiła odtwarzanie w szerokim zakresie częstotliwości. Ten model firmy Creative jest również bardzo wygodny w noszeniu, dzięki czemu nawet długie noszenie słuchawek nie będzie powodować ucisków i odgnieceń. Do rekreacyjnego słuchania świetnie sprawdzą się także AKG, kosztujące nieznacznie więcej niż modele Creative. Są to słuchawki nauszne z połączeniem bezprzewodowym, dzięki czemu zniknął problem plączących się po całym pokoju kabli. W zestawie jest dołączony nadajnik, który pełni równocześnie funkcję ładowarki, a moc jego jest tak dobrana, że bez problemów słuchawek będzie można używać w całym domu.

Osoby które się zajmują muzyką w sposób zawodowy, na przykład DJ-e na pewno będą potrzebowali sprzętu z najwyższej półki.

Wciągnął Cię ten wpis? Zatem zajrzyj na naszą kolejną witrynę – tam można zobaczyć także różne fakty, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Spora część z nich zdecyduje się z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, zaprojektowane specjalnie właśnie do takich zastosowań. Oczywiście, jak to się ma ze sprzętem takiej jakości, dźwięk jest krystalicznie czysty a jednocześnie bogaty i dynamiczny, ale słuchawki te mają także obrotowe nauszniki i regulowany elastyczny pałąk. Zaś największym maniakom wrażeń słuchowych można polecić Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Cena ich jest z najwyższej półki, ale wykorzystane materiały i technologie gwarantują taki dźwięk, że chyba warto tak dużo za nie dać.