Wybieramy polecane słuchawki

przez | 10 grudnia 2021
Wielu ludzi na co dzień używa słuchawek do słuchania piosenek, z telefonów komórkowych, tabletów czy też przenośnych odtwarzaczy. Lecz przeważnie są to niedrogie douszne słuchawki, dostarczane razem z urządzeniem, albo modele zakupione za kilkanaście złotych w jakimś markecie. Owszem, i na słuchawkach tego typu da się muzyki słuchać, ale czy aby na pewno będzie to przyjemne?

Słuchawki w stylu retro

Autor: Maxell
Źródło: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych przecież można zakupić porządne, markowe słuchawki, które będą odtwarzać utwory muzyczne a nie jedynie brzdąkać. A kolejna półka, czyli słuchawki kosztujące powyżej 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, przeznaczony dla wymagających miłośników dobrego grania i profesjonalnych muzyków.

Spora liczba nausznych słuchawek jest dedykowana dla DJ-ów, którzy przeważnie potrzebują paru specyficznych patentów. Słuchawki do profesjonalnych zastosowań muszą mieć przede wszystkim duże pasmo przenoszenia. Przykładowo mają je w przedziale od 12 do 23500 Hz, co zapewnia odpowiednią dynamikę muzyki bez wytłumiania najwyższych częstotliwości.

Jeśli stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są godne uwagi, zobacz jeszcze szczegółowe informacje. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Jeszcze korzystniej wyglądają w tej kwestii Słuchawki HDJ, jeśli chodzi o nie pasmo kończy się na 28 tysiącach Hz a rozpoczyna się na 5 HZ. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja głośników polepsza niskie i średnie częstotliwości, które są najczęściej wykorzystywane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Podobne pasmo częstotliwości mają także Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R), one także często są kupowane przez ludzi zajmujących się muzycznymi sprawami zawodowo. Są one bardzo wygodne, co przy kilku godzinach założenia na głowie ma duże znaczenie. Dodatkowo producent dołączył do kompletu wymienialne poduszki nauszników, więc można je dostosować do indywidualnego gustu. Czerwono-czarna kolorystyka na pewno wielu się może spodobać, a z pewnością do kupna przekona ich krystalicznie czysty dźwięk, jaki mogą zaproponować. Podobną barwę i techniczne parametry mają także Słuchawki Skullcandy Hesh NBA Derrick Rose (SGHEBZ-14), w ich przypadku pasmo przenoszenia jest nieco ograniczone, ale przy świetnej jakości wytworzenia nie jest do słyszalne.