Nieistotne, co mamy w planach sprzedawać — posiadanie sklepu wymaga wynajmu jakiegoś lokalu.
Polacy, którzy prowadzą swoje firmy online i tam proponują różne artykuły, mogą pracować nawet z domu.

Źródło: D+H
Potrzebują tylko magazynu, chociaż i ten można na przykład mieć w piwnicy. Jeżeli jednakże mamy zamiar założyć tradycyjny sklep, to rzecz jasna niezbędny będzie nam lokal. I tutaj należy przemyśleć kilka spraw. Najważniejsze wydaje się być to, że powinien on spełniać wszelkie wymogi pod względem charakteru naszej działalności. Jeżeli będziemy mieli cukiernię lub zieleniak, to będziemy musieli poszukać miejsca, w którym będzie dużo światła. Jednak jeśli będziemy mieć w sprzedaży na przykład ubrania, to lokal musi mieć większy magazyn. Sporo zależy także od tego, na jakie gabaryty lokalu mamy zamiar się zdecydować. Na start można zacząć od niewielkiego sklepu. Jeżeli nasz biznes wypali i okoliczni mieszkańcy zechcą robić u nas zakupy, to po jakimś czasie będzie można rozejrzeć się za czymś większym. Istotną sprawą przy wynajęciu lokalu są opłaty. Musimy być świadomym tego, ile będzie trzeba płacić za wynajem i czynsz. Wszystko trzeba zsumować i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy damy radę.
Zanim otworzymy sklep, powinniśmy zrobić pewnego rodzaju research — czy w okolicy jest już jakiś lokal o tym samym profilu. Bez sensu byłoby otwierać kolejną piekarnię czy butik, jeśli tuż za rogiem już taki jest.
Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to bez wahania kliknij ten link – to bardzo użyteczna propozycja, która prezentuje zbliżoną tematykę.
Mogłoby się to fatalnie skończyć. Tylko niestety nie jest jasne dla kogo.