Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się zazwyczaj po 50. — warto więc dożyć emerytury w dobrym zdrowiu

przez | 25 lutego 2022
PraWDą jest, że życie bywa ciężkie i niejednokrotnie naznaczone jest męczącymi chorobami. Warto jednak starać się dbać o siebie na każdym kroku.

Silnik

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w naszej ojczyźnie życie seniorów nie bywa usłane różami.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten odnośnik i sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swojego artykułu.

Osoby, które mają skromne emerytury, z reguły nie mogą sobie pozwolić na życie jak z zachodnich filmów. Nie są w stanie też zbyt często wyjeżdżać, w przeciwieństwie do swych niemieckich kolegów. Niestety w późnym wieku najczęściej zaczynają się też problemy ze zdrowiem. Senior więc nie ma prostego życia. By więc na emeryturze lepiej nam się żyło, to już w czasach młodości, kiedy mamy pracę, musimy pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez cały okres, kiedy będziemy mieli etat — zatem przez mniej więcej 30 lat, będziemy odkładać niewielkie sumy, aby potem być w stanie zaoszczędzone pieniądze po swojemu spożytkować w okresie emerytury. To, co z nimi uczynimy, to nasza sprawa. Możemy przeznaczyć te sumy na wakacje za granicą czy prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale emerytom szczególnie. Kiedy jesteśmy starsi, to nie mamy ochoty męczyć się i ślęczeć wiele godzin na wizytę u lekarza. Trzeba wtedy siedzieć w dusznych przychodniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach będziemy traktowani z szacunkiem.

Nie trzeba na nic czekać, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani należycie. Dlatego powinniśmy podumać o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.