Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — zwłaszcza te, które są wykorzystywane w pracy

przez | 15 października 2022
W naszym kraju obowiązuje takie prawo, że każdy komputer, który jest używany w firmach, powinien posiadać oryginalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na które wystawiona była policja, gdy pewnego dnia okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Ścigają takie rzeczy wśród rodaków, a sami nie świecili zbytnio przykładem. W obecnych czasach tego typu zachowania są już raczej rzadkie. Wszystkie firmy wiedzą, że laptopy, które są w obiekcie oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, powinny mieć legalne oprogramowanie, ale również legalny system antywirusowy. To szalenie istotne. Musimy posiadać na to fakturę i w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku. Jeżeli kupujemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście mamy szansę, by zapytać o rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, żeby przeprowadzić kurs z nowego systemu. Będzie to na pewno dość użyteczne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, ponieważ po prostu o nich nie wiemy. Tego typu szkolenie może być także wykonane online.

Taka forma jest dzisiaj dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że musimy dostać również gwarancję.