Jak dużo zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

przez | 31 stycznia 2022
ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście dużo. Ich średnia pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od jakich uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakie technologie są obecnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – najbardziej opłacalne są Spring (15 000 zł) czy Angular (12 tysięcy brutto).

Nie czekaj: przejdź do oferty (https://www.ibombo.com/kategoria_produktow/stacje-dla-e-bike/), aby uzyskać dodatkowe info na opisywany w wpisie temat. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle ciekawą opcją od wielu lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę i trochę więcej niż 14000 złotych netto w wypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 000 złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.

Programista zarabia odmienne sumy w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach odmienność to parę tys. złotych na miesiąc. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety wciąż ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie panuje ogólne przekonanie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym stanowisku, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W czasie tego typu bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.