Jaki musi być dobry telefon dla biznesu?

przez | 3 września 2022
Osoby posiadające własną działalność gospodarczą, często rozmawiają przez telefon. Jest on używany również przy korzystaniu z sieci oraz przy wyświetlaniu map, w czasie jazdy samochodem.
Doskonały model powinien więc być wygodny, mieć stosunkowo duży ekran oraz niezwykle mocne akumulatorki.

figurki 3d

Autor: twin3d.pl
Źródło: twin3d.pl
Niezwykle ważna jest także możliwość odbierania poczty elektronicznej i synchronizację danych z przykładowo laptopem. W poniższym artykule opisaliśmy, jaki telefon byłoby najkorzystniej kupić. Duża ilość biznesmenów decyduje się na noszenie nawet dwóch telefonów. Pierwszy z nich to typowy, łatwy w obsłudze model albo jeszcze telefon z pełną klawiaturą QWERTY. Jego atutem jest stosunkowo długi czas działania na baterii, możliwość bardzo szybkiego wyboru numerów czy też wytrzymałość na upadki. Pewnego rodzaju defektem typowych telefonów jest problem dotyczący obsługi internetu, wywołany niewielkim ekranem i tradycyjną obsługą przez tzw. krzyżak.
widok z drona

Autor: RHL Images
Źródło: http://www.flickr.com

Typowy telefon nie pozwala niestety na komfortowe wykorzystywanie kalendarza czy też robienie notatek. W przypadku tego typu telefonów jak przykładowo telefon biznesowy korzystanie z internetu to już czysta przyjemność.

Kliknij kluczowy link. Na stronie znajdziesz interesujące wiadomości na to zagadnienie, omówione w tekście.

Nie można niestety tego powiedzieć o czasie działania na jednej baterii, w czasie stosunkowo intensywnej pracy. Należałoby zatem zdecydować się na smartfon, który miałby wykonaną z metalu obudowę i zamienną baterię, a również ma dostęp do internetu LTE oraz 3G. W biznesie niezwykle ważny jest szybki dostęp do informacji.

Bardzo ważną opcją jest blokada telefonu kodem, a w wypadku nieco nowszych modeli, także za pośrednictwem odcisku palca. Najważniejsze, aby telefon dla biznesu miał obsługę poczty elektronicznej i oczywiście stron www. Co ciekawe, obsługa sms nie jest tak ważna.