Jakie przepustowości łącza oferują różnorodni operatorzy intenetu?

przez | 18 lutego 2022
Aktualnie większość osób woli posiadać w domu jakikolwiek dostęp do internetu. Zasadniczo oferta jest na tyle szeroka, że nie musimy mieć żadnego kłopotu z wybraniem propozycji.
Powinniśmy jednak wcześniej dokładnie ustalić nasze wymagania.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl
Dla przykładu sieci TV kablowej oferują dostęp do takich mediów jednocześnie, tzn. telewizja i internet oferowane są w pakiecie. Chociaż oczywiście jeżeli zaliczamy się do wyjątków i nie posiadamy telewizora, moglibyśmy także kupić sam pakiet internetowy. Kiedy klient ma już dostęp do sieci internet, posiada także możliwość wykorzystywania dodatkowych usług, które proponuje operator kablówki. Ponadto jeżeli klient ma smart TV, może obejrzeć na nim m.in. programy wyświetlane na życzenie (VOD). Mówiąc krótko, warto posiadać do dyspozycji telewizję i internet. Musimy jedynie mieć na uwadze, że jeżeli chcielibyśmy korzystać z tv, sieci internet, komputera, czy innego typu urządzeń, to musimy posiadać również odpowiedni router albo modem z wbudowanym routerem. Najkorzystniej by było, gdyby był to router z zamontowanym Wi-Fi – wtedy kable byłyby zwyczajnie niepotrzebne.
Pozostaje ponadto sprawa doboru konkretnego operatora. To także w znacznym stopniu jest zależne od własnych osobistych wymagań.

Jeśli potrzebne Ci nowe miejsce, z którego będziesz czerpać dane, to zalecamy to omówienie (https://www.souniq.pl/). Znajdziesz tam wiele materiałów na rozpatrywany tutaj temat.

Przykładowo duże sieci telewizji kablowej oferują najszybszy i stosunkowo stabilny internet, jednak nie możemy z niego skorzystać poza naszym domem. Szybkość tego typu łącza wynosi od 5 do ponad 200 Mb/s.

Jeżeli jednak będziemy chcieli skorzystać z internetu również choćby na swej działce, to powinniśmy korzystać z sieci komórkowej. Niestety tego typu sieci nie oferują zbyt dużej prędkości łącza.