Modne koszule męskie? Jak je trafnie dobrać do naszego ciała czy naszej postury? No tak, faktycznie trzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co poza tym?
Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega kwestii, liczy się także nasz gust oraz podejście do całej sprawy zakupu koszuli, to znaczy, co chcemy na siebie założyć, jaki mamy styl ubierania, jakie potrzeby oraz to, do czego nam jest dana koszula konieczna. Jak markowa to raczej wiadomo w jakim celu, ale czasami są to rozmaite wydarzenia. Czym innym jest wszak randka czy wydarzenia biznesowe. Odmiennie też się ubieramy na co dzień, ale dlaczego nie elegancko? Dobrze tak prezentować się zawsze. Czy wiemyjednakże, jak wybrać, żeby koszula leżała na nas imponująco? Jeśli masz z tym kłopot, rozwiązanie znajdziesz poniżej.
Żeby koszula – np. tego rodzaju: koszule męskie na topie – była wspaniała, przy jej doborze powinno się pomyśleć o najważniejszych regułach. Są to rozmiar powszechny, obwód kołnierzyka oraz nasz wzrost. Koszula jest poprawnie dopasowana, jeśli po obu stronach ciała pozostają około 2 cm nieskrępowanej przestrzeni. W dodatku, ważne jest by nie wychodziła ze spodni po podniesieniu rąk musi sięgać co najmniej 20 centymetrów poniżej naszej talii. Ponadto, zapięty kołnierzyk nie powinien ograniczać ani też być nadto luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość 1 palca. Aby mieć zapewnienie, że wybrana modna koszula męska leży
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
porządnie, wykonaj parę lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie mogą być zanadto obszerne, a mankiety zbyt szerokie. By to stwierdzić, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Kiedy przejdzie swobodnie, jest za obszerny. Następnym wyznacznikiem słusznego dopasowania idealnej koszuli są szwy które znajdują się na ramionach, jakie jak sama nazwa wskazuje, powinny się znajdować dokładnie w tymże miejscu.
Jeśli leżą nader nisko, koszula jest zbyt duża, a gdy są za wysoko – będzie ona oczywiście za mała. O charakterze koszuli rozsądzają też kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, które zaliczymy do klasyki formalno-biznesowej to biel oraz jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Bezpiecznym doborem będzie koszula gładka, choć można ja wymienić na typ zdobiony dyskretnym wzornictwem. Dobierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, jaka wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu lekko ciemniejszym niż sama koszula. Przy wyborze warto zwrócić też uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, czyli prosty jest wąski oraz wymaga doćc podobnego węzła. Włoski ma szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do większych węzłów, natomiast kołnierzyk amerykański jest nieco mniej formalny przez wzgląd na guziczki, spinające skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można odszukać tu: