Światłoterapia - a więc, kuracja choroby calutkiego organizmu człowieka

Co to jest światłoterapia? Do czego służy, w czym ma możliwość pomóc?


Tak nazywane "leczenie światełkiem" znajome jest od wielu lat. W danych latach tego rodzaju leczenie nazywa się fototerapią, a na co dzień Leczeniem Światłem.


gotowanie z robotem kuchennym
Autor: Wanna Be Creative
Źródło: http://www.flickr.com
Światłoterapia może pomóc w szczególności obok nadciśnieniu, depresji, cukrzycy, problemach żołądka a także wątroby (rzuć okiem na stronę Potrafi naprawić naszym osobom nastrój, ustabilizować spanie, albo wręcz pobudzać, powodując żywszy przepłyniecie krwi. Dopomaga również podleczyć pewne problemy nie wyłącznie pochodzące z wewnątrz, ale oraz naskórne, tego typu jak na przykład łuszczyca. Osobniki co maja prawo do używania tego typu metody to: doktorzy, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci oraz psycholodzy. Te osoby na końcu przepisują je chorym zamiast środków przeciwko depresji, ponieważ ma to duże możliwości często: zrobić więcej aniżeli chociażby same umiejętności psychoterapeutyczne.


Mata piankowa – puzzle
Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl


światłoterapia
Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com


W zależności od koloru światełka, odmienia się jej sposób wnikania w nasz własny organizm. światełko czerwone"a barwie czerwieni - zwiększa jędrność skóry i jej napięcie ma w ofercie lampy do światłoterapii). Światełko o barwie niebieskiej używamy do leczenia trądziku. Światełko fioletowe (przezywane mieszanym) - stosuje się w leczeniu trądziku oraz sznyt potrądzikowych. Światło zielone - działa odprężająco oraz poprawia krążenie krewki. Ostatnie, jednak nie mniej ważne jest światło o barwie żółtej, które oddziałuje na skórę twarzy oklapniętą, postarzającą się.


oczywiście istnieją przeciwwskazania w używaniu leczenia światłem, a są to: ciąża, nowotwory, alergia na światło, porfiria, padaczka, oraz branie leków ulegających fotodegradacji (bywa to proces rozkładu związku pod wpływem światła).