Lato w siodle- niezapomniane wakacje oraz skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, aby się jazdy konnej. W obecnych czasach powstaje coraz więcej miejsc, w których odbywają się lekcje jazdy konnej a także hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym poprawić ich stan zdrowia.

Stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasza pociecha ma problemy z poruszaniem się bądź postawa jest niepoprawna, lekarz może zalecić zajęcia z jazdy konnej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla młodej osoby wspaniałym przeżyciem.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis (https://www.medimix.pl/pl/c/DEZYNFEKCJA-I-STERYLIZACJA/260), a odnajdziesz większą ilość podobnych informacji, które również będą fascynujące.

Nierzadko w trakcie wakacji organizuje się kolonie i turnusy dla osób niepełnosprawnych, które obejmują między innymi jazdę konną. Dzisiaj niemal każda szkółka jeździecka ma w ofercie hipoterapię dla osób niepełnosprawnych – sprawdź ofertę polecanej szkółki jeździeckiej. Również jeśli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc na koniu trzeba utrzymać odpowiednią postawę a także wzmacniamy mięśnie kręgosłupa oraz miednicy. Jeśli lekarz zaleci tego typu zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści a także doskonałe efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na tego typu zajęcia.

Hipoterapia musi odbywać się za zgodą lekarza tudzież w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w swojej ofercie tego rodzaju zajęcia przykładowo w czasie wakacji – sprawdź ofertę hipoterapii. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, w trakcie poruszania się na koniu bardzo dobrze rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu pacjenci po pewnym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Namawiamy zatem do następnej strony – po prostu kliknij tutaj i przeloguj się do naszego portalu.

Zajęcia z końmi pobudzają również zmysły- chory może głaskać zwierzę tudzież zaprzyjaźnić się z nim. Rehabilitacja sprawi radość- zwierzęta te mogą być więc bardzo dobrymi terapeutami. Można również wykonywać różnego typu ćwiczenia podczas jazdy- wsiadanie albo leżenie na grzbiecie może doskonale zastąpić wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskaniu zdrowia. Wakacje w szkółce jeździeckiej są doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak również dla tych, które mają problemy z poruszaniem się, warto więc korzystać z ofert ośrodków jeździeckich.