Leśna wyprawa surwiwalowa – jak skompletować dobry ekwipunek?

Silni faceci lubią sprawdzać się w męskich konkurencjach sportowych lub w udawanej walce o przetrwanie. Pewni mężczyźni wybierają wymagające skupienia, dobrego wzroku i celności strzelanie, inni sprawnościowy paintball, a jeszcze inni wymagające i sprawności, i myślenia wyprawy survivalowe.

survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Aby wyruszyć w teren należy prędzej złożyć pełny zestaw potrzebnych rzeczy. Osoby mające częsty kontakt z surwiwalem sądzą, że wcale nie trzeba wiele, aby zacząć i że znaczącą większość potrzebnych rzeczy mamy we własnych czterech ścianach, lecz kiedy wymieni się wszelkie potrzebne rzeczy, okazuje się, że nie jest to takie proste. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów używanych przez surwiwalowców podczas ich zmagań są noże. Sprawdzają się w wielu przypadkach, dlatego muszą mieć naprawdę dobre ostrze i zdawać egzamin przy różnych typach zadań.

Kliknij ten odnośnik i zobacz w treści (https://www.krainazabawek24.pl/magicbox-superzings-s5-pojazdy-sz50801.html) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są tam inne tego rodzaju wiadomości. One również podnoszą tę kwestię.

Mówi się, że najczęściej na świecie wybieranym nożem jest nóż firmy Cold Steel CRK. Ma prostą konstrukcję, materiał, z którego jest wykonany, jest wytrzymały i ma korzystną, adekwatną do wartości cenę. Ten nóż przeznaczony jest – na co wskazuje już nazwa – do zadań surwiwalowo – ratowniczych. Może być wykorzystywany także jako nóż myśliwski lub przyrząd do pracy przydatny na każdym biwaku. Model ten został zrobiony z nierdzewnej stali, wygodnej w ostrzeniu i całkiem dobrze trzymającej ostrość. Jego nieodzowną zaletą jest nierdzewność. Dzięki temu nóż może być używany w wilgotnych warunkach. Rękojeść jest bardzo stabilna, dzięki czemu nóż trzyma się pewnie i bezpiecznie nawet w wilgotnej czy ubrudzonej dłoni. Nóż Cold Steel CRK jest też wygodny w noszeniu. Dostaniemy go wyłącznie w dobrych, stacjonarnych sklepach z militariami, ale online z pewnością jest w stałej sprzedaży – sklep Prawdziwy surwiwalowiec nie może wyjść w teren też bez zapałek albo zapalniczki, dobrych (wodoodpornych, sprawdzonych i stabilnych) butów, spodni i kurtki przeciwdeszczowej albo peleryny. Oczywiście w terenie konieczna jest też mapa, apteczka (z obowiązkowym zapasem bandaży i plastrów, środka odkażającego rany i aspiryny) i produkty spożywcze. Wszystkie konieczne przedmioty warto wrzucić do plecaka, który ma schowany, nieprzemakalny ochraniacz.

Jednakże mimo wszystko w wyprawie surwiwalowej najważniejsze jest to, aby ruszać głową przy wszelkich działaniach i podejmować racjonalne decyzje dopasowując się do zaistniałych sytuacji. Im więcej nowych sytuacji spotka nas w terenie, tym więcej doświadczeń wyniesiemy. Każda kolejna z pewnością będzie lepsza, dłuższa i bardziej wyczynowa.